Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Lissyjane skrev:
Han velger ikke vekk bort barenet bare fordi han ikke kan ha barnet den ENE dagen i uken. Men greit, vi er helt uenige der. Jeg mener at er det EN dag han kan gjør edte HA brenner for, så skal han få gjøre det. Men her tilpasser vi hverandre. Jeg skjønner jo at det ikke er tilfellet hos de fleste her.. JEG hadde snakket med jobben om noe kunne la seg gjøre og sjekket litt flere muligheter i stedet for å si slike ting som at jeg helst ville kutte kontakten med pappaen til mitt barn.
Lissyjane skrev:Dollface skrev:Lissyjane skrev:Dollface skrev:Frk.VilliTrusa skrev:Lissyjane skrev:Dollface skrev:Lissyjane skrev:Bil er viktigere enn sønnen faktiskBæbæ lille lam skrev:
Herregud, dette er jo en JOBB han har! Han kan jo bare slutte da, så kan hun sitte å klage over at hun ikke får barnebidrag i stedefor. Må jo være mye bedre..
Hvor står det at det er en jobb??
Altså, et barn går faktisk foran det meste - inkludert jobb. Pappan har en forpliktende avtale med mor til sitt barn, og om han får beskjeden om at tirsdag er eneste alternativ for "møtevirksomhet", så må han nesten si "Jeg må undersøke om det passer for mor, eller så må jeg finne annen barnevakt - eller trekke meg fra styrevervet."
Det er MOR som har jobben den dagen - han har en hobby.
Hadde barnet mitt kommet før jobben,så hadde vi begge sultet og ikke hatt tak over hodet! Og hadde faren gjort det samme,så hadde vi ikke fått penger. Hvis dette er den eneste dagen han kan drive med det han vil,så skjønner jeg han godt jeg. Men han bør jo kunne ta en annen dag i stedet for. Jeg har måtte sjonglere med min jobb. Sånn er det å være alenemor.
HELT enig med Lissyjane!
Noen må faktisk jobbe for å kunne ta vare på barna sine,da er man nødt å prioritere jobb noenganger.
Og setter man ikke da EGENTLIG barnet først..?!
Eh jo..
Slik jeg tolker HI, så er det ikke snakk om en JOBB.
Og jeg vet like godt som deg hvordan det er å være alenemor.. Been there, done that.
I tillegg har jeg vært skilsmissebarn med en dag i uka og annahver helg hos pappa. Den dagen i uka var vår. La han andre planer der, fikk han spørre mamma først eller skaffe pass selv.
Har man en avtale, så har man en avtale.
Ja men nå er dette noe varig. Og fordi om man er i samme situasjon, så er det jo ikke likt for alle. Meg og deg har jo hatt ulike situasjoner, selv om vi har vært alenemødre begge to. Sånn er det når man ikke har en skriftlig avtale.
Og siden det er noe varig - så er det enda viktigere at man forhører seg med den andre personen det har noe å si for, nemlig moren til barnet. Hun må jo også omrokkere livet sitt - og i hennes tilfelle dreier det seg om JOBB, som du så veldig gikk inn for var det viktigste. Hun sier jo at hun jobber fordi faren har barnet denne dagen, har han ikke barnet så kan hun ikke jobbe. HAN velger bort barnet for HOBBY.
Fremdeles far som har ansvar.
Han velger ikke vekk bort barenet bare fordi han ikke kan ha barnet den ENE dagen i uken. Men greit, vi er helt uenige der. Jeg mener at er det EN dag han kan gjør edte HA brenner for, så skal han få gjøre det. Men her tilpasser vi hverandre. Jeg skjønner jo at det ikke er tilfellet hos de fleste her.. JEG hadde snakket med jobben om noe kunne la seg gjøre og sjekket litt flere muligheter i stedet for å si slike ting som at jeg helst ville kutte kontakten med pappaen til mitt barn.
Lissyjane skrev:Toadette_ skrev:Lissyjane skrev:Han velger ikke vekk bort barenet bare fordi han ikke kan ha barnet den ENE dagen i uken.
Nettopp, den ENE dagen i uken han har ungen bortsett fra annenhver helg
Er ikkje det å velge en hobby framfor ungene, så veit ikkje eg..
Jeg skrev vekk VELGE VEKK UNGEN jeg. Da får de bytte da ..