Du bruker en utdatert nettleser. Det kan hende den ikke viser dette eller andre nettsteder riktig. Du bør oppgradere eller bruke et alternativ nettleser.
Oppdaget en kul på siden av halsen på gutten min, han er 4.5måned. Jeg tenker at det kan være lymfeknute, men er det normalt at så små barn har lymfeknuter? Synes det var litt skummelt.
Forkjølelse på gang kanskje? Hvis det ikke går ned på et par dager, eller blir åpenbart hvorfor den er der, så ville jeg kontaktet lege. Lymfene er vel der fra start, og aktiveres (hovner opp) når det er ett eller annet immunforsvaret kjemper mot. Så hvis det er f.eks ved halsen, kan det ofte være forkjølelse, halsbetennelse, ørebetennelse eller lignende.
Han er litt forkjølet, men ja, jeg skal få sjekket det hos legen! Jeg lå å kyssa på han i halsgropen da jeg kjente den. Den er i grunnen hard, men litt myk også.