total_circus
Betatt av forumet
De skal feire karneval i bhg snart og har lyst til å sy noe selv. Noen fine tips, evnt. oppskrift? er ikke en verdensmester i å sy, men får til det "grunnleggende" "Stor" gutt på 16 mnd
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Takk, skal ta en tittJeg laget blekksprut kostymefiner mye fine oppskrifter på marthastewart.com

Eg sydde meg tigerdrakt i går... Kjøpte stoff på jysk ("nervøs fløyel" 50,- for 3 meter), la det dobbelt på golvet, la ei bukse og ein genser oppå og klipte rundt med riikeleg ekstraplass. Sydde saman bein- og sidesaumar, sette i erme, laga ein splitt i nakken. Løpegang med strikk i ermer, bein og rundt halsen (brukar enden av strikken til å knyte igjen splitten). Pynta med svarte striper og hale.
Jentungen si drakt sydde eg på same måten for kanskje fem år sidan då broren skulle på karneval. Den har vore flittig brukt og vaska mange gongar.
Ansiktsmaling gjer mykje av seg, men er ikkje nødvendig.
Tenkar den fasongen på drakt kan brukast til nær sagt kva som helst, berre ein varierar fargar/mønster/pynt... Tiger, løve, bjørn, humle, marihøne, klovn, larve, gris.
Vis vedlegget 5084