Du bruker en utdatert nettleser. Det kan hende den ikke viser dette eller andre nettsteder riktig. Du bør oppgradere eller bruke et alternativ nettleser.
Jeg trodde ikke det skulle klaffe denne måneden da vi generelt har slitt med å bli gravid også var jeg på jobbreise i EL dagene. Jeg tok 2.dose i forrige uke, og det vil si at jeg var ca 2+6 når jeg tok vaksinen. Nå er jeg veldig bekymret for at det skal få noen konsekvenser for spiren eller at det kan få konsekvenser i fremtiden for den lille. Noen som har noen betryggende ord?
– Data fra land hvor gravide er vaksinert viser at koronavaksinasjon ikke gir uheldig påvirkning på svangerskapsforløp for verken mor eller barnet i magen. Verdens helseorganisasjon (WHO) anbefaler at gravide prioriteres for koronavaksine, og stadig flere land har startet vaksinering av gravide. Koronavaksinasjon er allerede anbefalt til gravide i Danmark og Sverige, sier Greve-Isdahl.
Det settes vaksiner på gravide i Norge i både 1, 2 og 3 trimester