Knep

Bæbæ lille lam

Glad i forumet
Har du opplevd å få egg kastet på huset ditt eller annet ramperi fordi du ikke har godteri? Jeg har aldri opplevd det og kjenner heller ingen som har opplevd det, unger her har alltid godtatt det om man ikke har:)
 
Ja det har jeg... og masse dopapir som var slengt rundt utenfor
 
Nei vi har ikke opplevd det, og vet ikke om noen heller. heldigvis. Har gitt mine grei beskjed at om de finner på noe tull, så blir det ikke noe knask heller. 
 
Nei, aldri. Vi bor på landet her alle "kjenner" alle.
 
Har ikke opplevd det selv, men vet av folk som har blitt utsatt for det. Egg kastet på vegger, vinduer og biler. Som ikke nytter å få rent om man ikke tar det øyeblikkelig. 
Biler som er blitt ripet opp med stein eller lignende. 
Fått stuevinduene sine knust. 
Dekk punktert på bilene. 
Dopapir utover hele hagen, hus og bil. 

Nå har jeg kanskje fått hørt mer enn jeg vanligvis ville, pga en jobb jeg hadde for en del år tilbake da. Men når jeg ser hvordan til og med det minste knepet kan ødelegge så mye for folk og spesielt gammelt folk, så mener jeg hele greia burde vært forbudt. 
 
Nei, og vi har lært snupp at dersom de velger knep eller ikke har godter, så får de en gåte å løse. Det er hennes knep.
 
Back
Topp