Så leit at kona di må oppleve en slik behandling.
I starten av svangerskapet hadde jeg en fastlege som trodde at jeg var veldig dramatisk da jeg beskrev symptomene mine. Han sa at det jeg opplevde (veldig ømme bryster, vondt i underlivet når jeg reiser meg for fort og kvalme) var for tidlig og derfor ikke kunne stemme (jeg var 5 uker på vei). Dette resulterte i at jeg presset meg lenge, og kroppen gikk på «tomgang» i en lang periode.
Deretter byttet jeg lege til en ung kvinne som visste hva jeg snakket om, siden hun selv hadde opplevd det samme. På det tidspunktet kunne jeg ikke kjøre bil alene på grunn av konstante brekninger, og mannen min måtte kjøre meg rundt. Jeg ble sykmeldt i tre uker, fordi legen ikke var fornøyd med noen av verdiene i blodprøvene mine.
Min anbefaling er derfor å bytte lege. Hvis hun allerede har møtt en vegg, er det lite som tilsier at det vil endre seg med samme lege.