Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
ORIGINAL: Leyah
Godt å høre flere som "sliter" med det samme hehe.
Jeg har også lurt på dette med koffeinfri kaffe.... håper noen vet noe [:)]
ORIGINAL: Kanskje snart?
Drikker ikke kaffe jeg da, men te..Og hadde litt av samme problemet.. Gikk i koffeinfri te her da.. Som om hormonene ikke var nok saa var det hodepine etc de foerste dagene uten koffein..
ORIGINAL: Amodi
ORIGINAL: Kanskje snart?
Drikker ikke kaffe jeg da, men te..Og hadde litt av samme problemet.. Gikk i koffeinfri te her da.. Som om hormonene ikke var nok saa var det hodepine etc de foerste dagene uten koffein..
Hehe, kjenner meg igjen. Hormontroll, og uten koffein og nikotin. Gubben går litt på tå hev merker jeg...
*Skjønner ikke det*[;)][;)][:D][:D]
ORIGINAL: Chumalunga
Jeg holder meg fullstendig unna kaffe og Cola fra syklusen før oppstart. Gjør alt for at kroppen skal være best mulig forberedt for å øke sjansene til å lykkes, og minske sjansene for tidlig abort. Jeg vet at i enkelte land (som Norge) sier man det er greit med 1-2 kopper under graviditeten, men i USA f.eks er kaffe en stor NO-NO under graviditet. Selv velger jeg å gå den mest forsiktige veien, og følge de strengeste anbefalingene - men jeg respekterer at andre velger å følge sin egen måte. [:)]
Koffeinfri kaffe er greit i små mengder, men man bør ikke drikke bøttevis av den heller, da det er stoffer i den som kan bidra til drastisk øke kolesterolnivået i blodet.
ORIGINAL: Chumalunga
Er enda litt strengere med meg selv nå foran et prøverørsforsøk - tenker at hvis jeg først skal gå gjennom så mye for å bli gravid, så skal jeg satse alt og hundre prosent, og da innkluderer det alle de små tingene jeg kan gjøre selv for å øke sjansene.
Men ja, jeg har alltid vært forsiktig med koffein, da det er mange studier som viser sammenheng mellom mye koffein og infertilitet. Har kjempet mot barnløshet stort sett hele mitt voksne liv, dermed har jeg holdt kaffeinntaket til et minimum også. Men nå er det jo blitt en vane, så det er ikke så stort offer. Har drukket 1-2 kopper daglig, men har kuttet ut de også nå før forsøket.
Får fremdeles i meg litt koffein da, for jeg har ikke heeelt kuttet UT skjokolade - selv om jeg har kuttet NED! [:D]