Du bruker en utdatert nettleser. Det kan hende den ikke viser dette eller andre nettsteder riktig. Du bør oppgradere eller bruke et alternativ nettleser.
her kalles de bestefar og bestemor, og mormor. Ettersom jeg kaller min egen mor for "mor", så er det helt uaktuelt. Men har hørt det brukt tidligere ja.
Ungene mine sier besta og far til mine foreldre og bestemor og bestefar til pappaens foreldre,besteforeldrene har selv fått bestemme hva barnebarna skal kalle dem[:)][:)] Jeg sier selv mor og far til pappas foreldre og mormor og gofar til mammas foreldre,og samboeren min sier mor og far til mammaens foreldre[:)][:)]
Vi kalte våre besteforeldre for mormor og bestefar og mor og far. Alle i slekta har kalt foreldrene til pappan min for mor og far så det var alltid veldig naturlig for oss.
Mor å far i Åga, og Mor og far i Villen... Kaller jeg mine.
Men snuppas kalles Besta og Besten på Høglia (mine foreldre)
og Besta og Besten på Gruben (hans foreldre).