Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari



Her er huset pyntet til advent og jeg begynner å bli ferdig med julegavene! Litt bakst har svigermor kommet med
Vi har ikke bestemt oss for hva vi gjør i jula! Vi skal se ann hvordan det går med litjmann før vi bestemmer oss! Min familie bor 55 mil fra oss, fort 7-8 timer i bil avhengig av når vi passerer Oslo! Så er liksom ikke en svipptur bareforeldrene mine og lillesøstra mi har vært her og besøkt oss, men jeg har jo mye familie jeg gjerne vil vise han frem til
Er bare så langt å kjøre med liten bebis på 7 uker
![]()
Det forstår jeg kjempe godt! Vi skal på en biltur på 1,5 t for å besøke bestemora til samboer når snuppa er nesten 9 uker og jeg synes det er lenge nok i bil foreløpig![]()



Vi skal feire jul hos svigers som bor 15 min kjøring unna, det blir lettest. Så da fløy vi nå og besøkte min familie på andre siden av landet forrige uke for å få sett de og overlevert julegaver.
Ellers er det ganske chill med juleforberedelsene hos oss. Det blir et par sammenkomster med venner som juleverksted, julegrøt og juleølsmaking før jul, men det er ikke så mye å stresse med. Pynter veldig enkel hjemme og kjøper eller får julekaker heller enn å bake selv. Julegaver er jeg ganske ferdig med, kjøpt det meste på nett!
Ikke sant!! Men på en annen side så må han jo blir vant til mye bilkjøring, for vi kommer jo til å dra dit i ferier og slik i årene fremover! Og nå sover han jo stort sett når vi kjører bil! Men vi må jo ha så himla mange fler stopp enn vi pleier ifht at han ikke kan sitte så lenge i bilstolen av gangen![]()

Her har vi pyntet til jullitt annerledes når vi har en 3-åring som vil bestemme hvor pynten skal stå, det blir ikke like fint som mor har planlagt
Var en tur på åpen gård/julemarked i helga, i morgen skal vi på trilletur med barselgruppa.
Ellers er vi mye inne om dagen, ofte blir det bare en kort trilletur for å hente storesøster i barnehagen.
I jula skal vi være mest hjemme, og en liten tur til svigers som er ca 1,5 time unna. Blir spennende her også å se hvordan det går, har ikke kjørt lenger enn 20 min med lillebror før.
Det er sant. Men det er litt lettere når de er større tenker jeg da. Selv om de er mer våken kan man forklare, snakke med de og underholde de på en anen måte, + når de spiser fast føde er det litt lettere å bare ha med matpakke som også kan spises på litt underveis i kjøringen. Og det er ikke behov for like mange pauser på samme måte.
Om det er mulighet for fly tror jeg personlig jeg hadde heller gjort det når han et så liten å heller ta bilturen når han er litt større.![]()

Hehe, bare jeg som kjører med baby?! Har kjørt en tur på 2 timer hver vei, en tur på 3,5 timer og til jul får vi 7 timer kjøretur. Har gått veldig fint oå de kjøreturenr vi har vært på. Hun sover, våkner og vil ha mat, spiser og sovner igjen. Vi skal til mine foreldre i jula (har ikke kontakt med min manns familie), og har ikke muligheten til å ta fly. Så, vi kjører på langtur og tar den tiden vi trenger
Ellers er jeg snart i mål med julegavene. Bruker å strikke mye, blir ikke riktig like mange hjennestrikkede gaver i år, men noen blir det i allefall. Fordelen med å reise bort er at ens eget hus trenger ikke være på stell.![]()

Hehe, bare jeg som kjører med baby?! Har kjørt en tur på 2 timer hver vei, en tur på 3,5 timer og til jul får vi 7 timer kjøretur. Har gått veldig fint oå de kjøreturenr vi har vært på. Hun sover, våkner og vil ha mat, spiser og sovner igjen. Vi skal til mine foreldre i jula (har ikke kontakt med min manns familie), og har ikke muligheten til å ta fly. Så, vi kjører på langtur og tar den tiden vi trenger
Ellers er jeg snart i mål med julegavene. Bruker å strikke mye, blir ikke riktig like mange hjennestrikkede gaver i år, men noen blir det i allefall. Fordelen med å reise bort er at ens eget hus trenger ikke være på stell.![]()
Gutten min hater dessverre å kjøre bil, så vi kunne aldri ha kjørt så langt. Synd, men sant! Håper at det forbedrer seg! Vi har nemlig tenkt oss på bilferie i sommer...![]()
Men skal på shopping med svigermor til uka, så satser på at jeg får handlet inn en del da. 