Snoflak
Elsker forumet
ORIGINAL: Kal-El
ORIGINAL: Niiiitah87
ORIGINAL: Kal-El
ORIGINAL: Snoflak
Hvorfor blir dem det ? Altså, gutta gjør d fordi d er renere ?? Men jenter da ? ødelegger de ikke jenta totalt med å gjøre d ??
Det må være verdens enkleste spørsmål å svare på: Fordi det finnes galskap og ondskap i verden (mest galskap).
De jørr det jo ikkje fordi de e galne eller onde. De jørr det fordi de tror at det e bra.
Bler som å sei at de lærerene som bandt fast venstrehåndå på elever som va skeivhendte, for å få de te å skriva med høyre håndå for 40 år siden i Norge, va galne og onde.
De va jo ikkje det, de trodde det va bra og at de hjalp ongane.
Ja, galskap. Galskap er hvis man gjør noe veldig skadelig i tro at det er veldig bra samtidig som det finnes utallige advarsler fra alle kanter om at det er nettopp skadelig og går ut i fra at alle de andre fra alle kanter tar feil. Ondskap blir det med de som håndhever / fastsetter skikkene, vel vitende om at det er skadelig ettersom de allerede er opplyst og klar over det, men fortsetter å juge til befolkningen sin om at det ikke er det.
Å binde fast hånda til folk er galskap i mine øyne, like så å skjære i andres kjønnsorganer uten medisinsk nødvendig grunnlag.
Enig.. å skjære en person som allerede ligger å vrenger seg å hyyyler i redsel.. å skjære når man ser personen lider, når personen hyler og skriker og har det forjævlig.. Det er galskap.. Ett barn bør få vokse opp som barn, ikke berøres eller gjøres noe med i underlivet , og SELV ta skrittet/beslutningen om å si fra seg sjangsen til ett sexliv, som vi er skapt for å ha.. Hele universet forteller deg at du skal ha sex, man har en trang for sex som man ikke kan forklare helt hvorfor.. Om man var skapt for å ikke ha sex eller noe nytelse av det, hvorfor er man da skapt slik man er `??? Om de tror det er "riktig"