Hvor langt er jeg på vei?

mrs.g

Glad i forumet
Jeg sliter sånn med å finne ut hvor langt jeg egentlig er på vei. Jeg er i dag CD 22/13 dpo. Jeg hadde eggløsning på CD 9, så det blir liksom ikke helt riktig hverken om jeg bruker unnfangelse (da regnes det at jeg har vært gravid allerede før første blødningsdag) eller første blødningsdag (da er jeg jo liksom bare en uke etter unnfangelse, men jeg er jo nesten to uker etter).

Hva skal jeg ta utgangspunkt i for å finne ut hvor langt jeg er på vei? Hva har det å si at jeg hadde en uke kortere tid før EL? Kanskje jeg bare skal ta utgangspunkt i unnfangelse, det er jo da babyen blir skapt. Har aldri skjønt det der at man regner graviditetsdager før man er gravid. Det er litt mindfuck :-) Haha!
 
Noen som vet hvordan jeg skal tyde dette? Skal jeg legge til 14 dager på dpo? I såfall er jeg i dag akkurat 4 uker på vei (14 dpo).
 
jeg kan ta meg som et eksempel, dersom jeg skulle regnet termin ut fra sist mens så hadde jeg vært en uke-10 dager lengre på vei, men siden jeg har gjennomført AiH så regner jeg fra dagen AiH ble gjennomført og 14 dager før det... ;-)
 
Man regner fra første dag i siste mens, helt enig at det er ulogisk! Så finner de ut av det på OUL
 
Back
Topp