Nøstebarn har tynn ullfrotté som etter min mening er mye bedre enn fleece. Tynt og luftig, men lunt og blir ikke klamt og kaldt (og ikke lagd av plast, ikke minst....). Syns lista di ser fin ut, merk alt ja-du trenger egentlig ikke dobbelt opp av ytterklær, men det er unektelig praktisk med f eks softshelljakke/bukse i tillegg til vårdress og vinterdress, samt regntøy-vi har en håndkletørker på badet som er kjempegrei nå på vinteren til tørking av yttertøyet. Kjekt med ekstra skift med tynn ull, ullsokker og tøfler- og sitteunderlag har vi med til turdag. Info om mat og sånn får du før barnehagestart, men kjekt å dra på besøk hvis du har mulighet til det når bhg er ferdigbygd. Fint for ungen også å være med og se
Mini her liker å ha ei tskjorte utenpå ulltrøya når det ikke er så kaldt, og vanlige tynne bomullsbukser. På vinteren er det tynn ull eller ull/silke innerst, og tykkere ull eller hjemmestrikk utenpå.
Hos oss får de ett varmmåltid om dagen, og så har de niste til måltid nr 2. De får frukt hver dag, og varm drikke på tur.