Hva syns dere om disse brudekjolene?

Oh Dear

Forumet er livet
VIP
Januar 2017
 


Kort brudekjole 27

Kort brudekjole 22


Jaa, jeg har begynt å se på brudekjoler, og tror faktisk jeg har begynt å finne ut hvilken jeg vil ha, sånn ca. Det som er dumt er at jeg kan ikke kjøpe kjolen nå, da jeg holder på å gå ned i vekt, og ikke vet hvor stor jeg må ha den. Klart, kunne jo kanskje ha kjøpt en nå for å få sydd inn senere, men vet ikke helt hvordan det blir? 
Det kan jo uansett komme noen nye finere kjoler til neste år, tenker jeg.

Den ene av disse er en stor favoritt, men jeg er litt slitt mellom enkelte av "kriteriene" mine. 
Det ene er at jeg ikke IKKE vil ha slep, kommer ikke på tale. Dessuten planlegger vi en litt mer spretten dans, swing eller lindy hop. Jeg ville helst ikke ha en stroppeløs, fordi jeg har store pupper (type F-cup), men jeg har også smal midje og brede hofter. Tenker det kan bli vanskelig å få holdt puppene på plass ordentlig i en stroppeløs kjole? Og selvsagt, foreløbig er min favoritt den nederste kjolen. Jeg digger at den har lommer! 

Jeg vil ha sko med farge, helst i en dus gammelrosa eller noe slikt, vi skal ha rosa og isblått eller isgrått til brylluper. Skal ha hæl, men ikke sånne megahøye, og kanskje alternativt et par flate sko for å danse i og evt. bytte til på kvelden. 



Jeg har falt helt for dette smykket, så det kommer jeg nok til å kjøpe uansett, og det kan jeg få mye bruk av utenom bare til bryllupet også. 
Circle clear </br> NOK 300

Selve bryllupet kommer til å ha en litt 50-60-talls følelse tror jeg, har lyst på noe romantisk gammeldags. Det blir desemberbryllup, men jeg planlegger ikke å være ute så mye uansett. Får heller bare fryse litt om det blir utebilder. Tror vi skal ha sermoni og fest i samme lokale, nemlig. 

Har dere andre tips til sider hvor man kan få kjøpt rimelige kjoler, så jeg kan se hva de har?
Tror ikke jeg kan gå over 5000 kr, og vil helst ikke ha en sånn kinakjole (de to øverste her er jo sånne, fra jkdress), da de jo blir kopier og jeg er redd de ikke vil bli fine i virkeligheten. De to nederste er fra drømmedagen, tror ikke det er kopikjoler?


 


-Nymphadora- skrev:
Dødskule! Jeg elsker sånne korte retro brudekjoler! 


Jaa, jeg og! Tror det blir mye mer meg enn en svær bløtkakekjole med masse slep. Jeg kunne godt ha hatt en som gikk nesten i gulvet altså, men det var jo umulig å finne noen uten slep, så da syns jeg midt-på-leggen var et greit alternativ, de er jo såå søte!

Men hvilken syns du er finest? Tror du den nederste (min favoritt) funker til ei med store pupper? :p
 
Kjolene er fine, men jeg syns de mer klassiske brudekjolene er finere ;) Smaken er som baken osv...

Ellers synes jeg temaet ditt er kult og det blir sikkert veldig bra med annerledes bryllupsdans :)

Ang stroppløs å kan de sy på stropper på de stroppløse altså. Jeg er finest med halterneck og det sydde de på min kjole. ble veldig fint om jeg får si det selv ;)
 
Ut fra det du sier om diger byste, så er jeg enig med det i å prøve å finne noe med ermer/stropper, eller hva det nå heter. Synes ut fra det du har beskrevet du ønsker, har funnet fine alternativer her. Men jeg synes de er veldig hvite(selv om en brudekjole skal være hvit). 
 


IsThaBeth skrev:
Ut fra det du sier om diger byste, så er jeg enig med det i å prøve å finne noe med ermer/stropper, eller hva det nå heter. Synes ut fra det du har beskrevet du ønsker, har funnet fine alternativer her. Men jeg synes de er veldig hvite(selv om en brudekjole skal være hvit). 


Kanskje jeg skal spørre de på drømmekjolen som syr kjolene selv, jeg leste litt der om at man kunne få gjort endringer.Sånne Off the shoulders-stropper tror jeg at jeg kan kle, eller eventuelt båthals.Vil ikke ha mye kløft til brudekjolen iallefall, syns det blir litt tacky. 

Kjolene der kan man også velge farge på selv, hvitt, champagne, ivory, og faktisk sølv. 
Tror det blir ivory på meg altså, skal ikke ha en kritthvit iallefall. 
 
jeg syns 1 var kjempe fin !
 


-Nymphadora- skrev:
Dødskule! Jeg elsker sånne korte retro brudekjoler! 


Enig! Likte best nr 2 eller 4, men alle var fineKult med bryllup i gjenomført 50/60-tallsstil!
 


*Lindus** skrev:
Fine kjoler! :) Jeg syntes nr 2 og 4 var finest

Jeg var fornøyd med kjolene jeg fikk fra jkdress by the way :) De syr også etter bilder. Ellers er det jo mange fine til en billig penge på ebay.com også :)

Og hadde jeg kunne gjort om en ting på bryllupet vårt så hadde jeg valgt en kortere kjole nr 2! (jada....hadde to kjoler jeg lissom...)

F.eks:
http://www.ebay.com/itm/Short-Applique-Bridal-Wedding-Dress-Bridesmaid-Evening-Gown-Prom-Party-Dress-SZ-/150765276490?pt=UK_Wedding_Dresses&var=&hash=item231a4f8d4a

http://www.ebay.com/itm/Simple-Cute-Short-Lace-Wedding-Dress-Bridal-Prom-Ball-Gown-Custom-Size-/160823653874?pt=Wedding_Dresses&var=&hash=item2571d635f2

http://www.ebay.com/itm/New-Attractive-Short-Lace-Wedding-Dress-Bridesmaid-Prom-Gown-Size-6-8-10-12-/260990072986?pt=Wedding_Dresses&var=&hash=item3cc438789a

http://www.ebay.com/itm/Tea-length-bridal-gown-beach-wedding-dress-short-summer-2012-/110794686804?pt=UK_Wedding_Dresses&hash=item19cbe0c154

http://www.ebay.com/itm/Stunning-Cute-Summer-Tea-length-Wedding-Dress-Bridal-Party-Gowns-/160788882458?pt=Wedding_Dresses&var=&hash=item256fc3a41a


Oh shit, nr. 1 og 4 av disse var utrolig fine! Den første er nok utelukket, siden jeg har såpass fyldig kroppsform tror jeg det blir litt mye med de der "greiene" på overdelen, men den var helt nydelig. 
 


LillianneLie skrev:
Kjenner jeg vil gifte meg på nytt!  (med samme mann da!)


Dere får fornye løftene da, eller ta en heidundrende 5 eller 10 eller hvada-feiring. 
 


toneany skrev:


LillianneLie skrev:
Kjenner jeg vil gifte meg på nytt!  (med samme mann da!)


Dere får fornye løftene da, eller ta en heidundrende 5 eller 10 eller hvada-feiring. 


Hehe, får nesten vurdere det tror jeg! Det er jammen meg mye lekkert å velge i! Lykke til med valget;)
 
Ikke min stil
 
jeg liker også best lange, klassiske brudekjoler, men av de der var definitivt nummer 1 finest! uten tvil!
 
Back
Topp