miss85,her har du det![:)]
P-piller ødelegger sexlysten din for alltid, viser ny forskning.
(SIDE2): Det er gammelt nytt at p-pillerbruk kan gi nedsatt sexlyst. Men nå viser nyere forsking at hormonforandringene hos mange kvinner blir permanente også etter at de har sluttet å ta dem, skriver Expressen.
- Jeg tror ikke kvinner innser hvor mye p-pillene påvirker de, sier doktor Claudia Panzer ved universitet i Boston.
Der har de gjennomført en studie på 125 kvinner som viser at det tar lang tid for kroppen og komme i gang med hormonproduksjonen.
- Visse kvinner kan bli påvirket for livet, sier forskeren Irwin Goldstein i Daily Mail.
De fleste p-piller minsker nivået av testosteron, ett hormon som er sentralt både for kvinners og menns seksualdrift. Studiet, som skal publiseres i Journal of Sexual Medicine, viser at nivåene av det testosteronbindene hormonet globulin er opp til fire ganger så høye over ett år etter at kvinnene har sluttet med p-piller.