Har du en brannvernplan??

  • Trådstarter Trådstarter **SunFlower**
  • Opprettet Opprettet
Har alt på ett plan så kommer oss ut alle veier. Vêr hvor brannslukningsapparat står og hvordan det brukes, alle kan nødnr, har brannpulver i skapet på kjøkkenet til småbranner.
Utenom det har vi ingen plan.
 
Har brannslukkingsapparat i alle tre etasjer, siden vi har peis i kjelleren, kjøkken i 1.et og sover oppe. Har i tillegg brannslange tilknyttet badet oppe, og på vaskerommet i kjelleren. Røykvarslere i alle etasjer, skal sette opp seriekoblede snart også. Veranda fra soverommet vårt, der har vi en stige liggende.

Frøkna på 3,5 vet at hvis det brenner skal vi skynde oss ut, og ikke gjemme oss.

Vi har ikke hatt brannøvelse dessverre, burde kanskje det etterhvert.
 
Nødnr kan vi, brannslokningsapparatet står på soverommet, brannvarsler som funker og bor på ett plan så er bare å hoppe ut av vinduet. Alle 3 soverom er vegg i vegg.
 
Vi kan nødnummeret, har brannslukningsapparat, røykvarslere i alle rom og mulighet for å komme oss ut via verandaen eller trappa. Men det aller viktigste er at frøkna vet at hun må gå ut om det skulle brenne.
 
Er litt over middels opptatt av brannsikkerhet..
Har vært på brannvernkurs, øvet blant annet på å slukke brann.
Har branntepper under alle senger, brannteppe på kjøkkenet. 4 pulverapperat + en spraygreie som er til kjelebrann tror jeg det er. Øvet på div rømningsveier. Varslere i alle rom og direkte tilknyttet brannstasjonen.
 
Vi kunne vært flinkere til å prate om det. Men nå skal jeg flytte brannslukkingsapparatet etter tips fra en brannmann. Så tråden her var en god påminnelse:D
 
Back
Topp