Gir dere fluortabletter?

BabyCala

Elsker forumet
Vi pusser tenner hver kveld (og noen ganger om morgenen - har ikke helt rutine på det enda) med barnetannkrem (den med Postman Pat på).
Han får ikke fluortabletter. Trenger de fluortabletter? Trodde ikke de trengte det om brukte tannkrem med fluor i? [:)]
 
Vi gir ikke noe fluor. Tror det skal være nok det som er i tannkremen.
 
Vi pusser morgen og kveld, men gir ikke fluor enda...[;)]
 
ORIGINAL: Rico82

Vi gir ikke noe fluor. Tror det skal være nok det som er i tannkremen.

 
samme her, ikke noen vits å overdosere fluor. Man skal ju oansett bruke så lite på tannbörsten.
 
her pusser vi morgen og kveld, men gir ikke fluor....Har fått beskjed fra tannlegen å ikke gi de det enda...Holder med det i tannkremen
 
Nei, vi gir ikke fluor.. vet det er veldig omdiskutert, så er usikker på om vi skal begynne med det i det hele tatt...

Vi pusser også med postman pat tannkremen[:D]
 
Etter det jeg har hørt skal de ikke ha fluortabletter enda, og man skal bruke minimalt med tannkrem, pga fare for fluorforgiftning. Regner med man skal være forsiktig iallefall til de er 1-2 år, men har ikke kommet på å spurt om det.
 
Spurte tannlegen min om det, hun sa at det holdt med fluortannkrem fram til de var 2-3år. Men hun sa også at en del tannleger likevel valgte å gi fluortabletter fra 1års alder til sine egne barn.. Noe som ofte resulterte i at de fikk hvite fluorflekker på tennene, men at de heller ville ha det enn hull[8D].
Jeg har tenkt å drøye til han er 2 ihvertfall[:)]
 
Var på HS på fredag, og da fikk vi med oss tannkost, tannkrem og fluortabletter, samt infoskriv fra tannlegen. Det er visst anbefalt å begynne med fluortabletter fra 1 år, men IKKE før.
 
Nei , er fluor i tannkremen vi bruker =)
 
Vi fikk faktisk fluortabletter på 10 kontrollen på helsestasjon, men kommer nok til å vente til Jesper er året med de.
 
Begge guttene mine fikk tenner tidlig, og begynte med fluor på Filip når han var litt over året, og regner med det samme med Jesper. Vil gjerne at de skal være såpass stor at de kan suge på tabletten, uten at jeg trenger å være redd for at han skal svelge og sette fast i halsen.
 
Nei, ikke enda. Småen svelger nok mer en nok fluer nå gjennom tannkremen. Begynner nok når han blir så stor han kan spytte og skylle munnen.
 
Her fikk vi beskjed av hs at de ikke skal ha fluor tablett før etter de er fyllt året..
 
Så lenge det er fluor i tannkremen er det unødvendig med fluortabletter. Viktig å ikke overdosere fluor til barn.
 
Back
Topp