Garanti på blomster?

  • Trådstarter Trådstarter søteste
  • Opprettet Opprettet


Madinka skrev:
Det var bra service, det! :-) 

Kjøp deg en liten men god tapetkniv til neste gang, og husk å la de trekke i noen cm hett vann i noen minutter før du fyller opp med noen cm til :-)



Ja kniven vår er ikke skarp nok:) Men det pleier å gå veldig bra, men denne gangen snittet min kjære. Så jeg aner ikke hvordan det egentlig så ut. Men utrolig bra service:) Og vi kommer jo garantert igjen:)
 
Ser du har fått masse svar her, og fått nye blomster:) Men ville bare legge til en liten ting som vet det er få som tenker på.. Nemlig VASEN!
Den har utrolig mye å si for holdbarheten til blomstene, faktisk mer enn riktig snitting, vanntemperatur, romtemp. osv.. Vasen må holdes ren!! Med klorin. Ikke noe annet som fungerer, ikke oppvaskmaskin, zalo.... Hver gang du setter blomster i vassen din, vil bakteriene fra blomstene legge seg som en hinne på innsiden av vasen. Dette bakteriebelegget blusser opp igjen hver gang det kommer nytt vann i vasen.
Da vil blomstene trekke til seg disse bakteriene, og det vil danne seg en propp i stilken, og dermed får ikke blomsten trekke opp vann.
Roser er spesielt følsomme/utsatt for dette. Ofte ser du det ved at de bare "knekker sammen" rett under blomsten..
Hvis du ikke allerede har gjort det, gjør det med en gang:)

Bare vær obs på at vasen faktisk tåler klorin:)
 
Back
Topp