Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
ORIGINAL: Hulder
Eg har aldri gjort noko for å få det, gjekk automatisk til meg etter han vart født.
Faren erkjente farskapet nokon månader etter, så kan muligens vere pga det..er det vanlig at ein får delt foreldreansvar om foreldra aldri har budd saman?
ORIGINAL: Maggamor
Sånn som jeg forstod det på meklern vår så måtte bf godkjenne det, og hvis ikke så kunne man gå til sak.. Eller at bf ga fra seg foreldreansvaret.. Meklern vår sa at foreldreansvaret ikke var det samme som den daglige omsorgen. Så det er enkelte avgjørelser som bf må være delaktig i og si sin mening :) Men det vet du sikkert allerede :)
ORIGINAL: Crazy LIny
Er narkotika og alkohol missbruk god nok grunn?
ORIGINAL: Tåkeliten
Hmmm.... Jeg hadde en samtale med amathea (jenter, bruk de og ring til de om det er ting dere lurer på, de har alle lover og forskrifter!!) om akkurat dette temaet, og det de sa til meg var at veldig mange skrev under på litt for mange papirer rett etter fødselen, deriblandt papiret om delt foreldreansvar. Har man først skrevet under på det så må man ha BF sin underskrift på å ikke ha delt eller gå rettens vei.
Så jenter, be om å ikke få tusen papirer i hendene rett etter fødselen, ta dere tid og i ro og mak se gjennom papirene før noe som helst skrives under på, og skriv kun under på at dere som mor har foreldreansvaret. Så får dere det litt lettere etterpå.
Det er i hvert fall mitt råd og rådet jeg fikk fra amathea....
Det å skrive under på hvem faren er er gir ikke noen automatikk i at han for foreldreansvar. Og selv om han ikke har foreldreansvar så betyr ikke det at han ikke er far til ungen og kan ta del i oppveksten og oppdragelsen til ungen slik som vanlig er.
ORIGINAL: juneb
her har jeg aldri vært :))
her gikk det også automatisk att jeg fikk 100% for jenta mi !! faren var ikke med på fødselen og har ennå ikke klart og skrive under papirene, så her er far "ukjent" ... veldig greit... for han har ikke hatt mye med henne og gjøre heller..!
om faren står oppsatt, så må han godkjenne att du får 100% ansvar! og eller rettensvei[:)]
ORIGINAL: *Musti*
ORIGINAL: juneb
her har jeg aldri vært :))
her gikk det også automatisk att jeg fikk 100% for jenta mi !! faren var ikke med på fødselen og har ennå ikke klart og skrive under papirene, så her er far "ukjent" ... veldig greit... for han har ikke hatt mye med henne og gjøre heller..!
om faren står oppsatt, så må han godkjenne att du får 100% ansvar! og eller rettensvei[:)]
Det stemmer ikke.. Jeg har 100% ansvar for lillemor og har oppgitt bf..som har erkjent farskapet..