Forklekjole

*atina*

Elsker forumet
Jeg er på utkikk etter et mønster på forklekjole som jeg kan sy til datteren min. Dette er jammen ikke lett å finne...
Finner mange sider der folk har laget sånne kjoler, men ingen mønster. Ble tipset om ei bok som inneholder det, men den er så gammel at den ikke er å få kjøpt lengre. Skal høre på biblioteket om de har den, men tviler sterkt.
Noen snille damer som har mønster på det her?!
 
Den heter: "Sy forklær, smekker og servietter" [;)]
 
Hvis du har et bilde av forklekjolen så kanskje jeg har mønster på den. Finnes jo flere forskjellige varianter.
 
Du tenke på en sån som e i kryss bakpå ryggen sant?
Har også leita etter mønster på det, men finn ikke... Så når Ariel va 6 mnd prøvde æi å tegne en sjøl..Det gikk egentlig veldidg bra. Men no e jo detta mønsteret for lite(ho e 15 mnd no) og æi slit litt med å få laga det litt større. Blir liksom aldri skikkelig bra...[&:]
 
sjekk ut noen bøker fra hanne meedom........[:)] eller lene grue.. [:)] de har jeg kjøpt nå.. og innbiller meg at det er noe mønster i iallfall meedom..[:)]
 



Har lånt bildene herifra: http://hobbyvimsen.blogspot.com/2008_02_01_archive.html

Sånn type kjole er det jeg mener. Synes akkurat denne fasongen er så fin, den er ikke så vid som mange andre er.
 
Da har jeg bestilt mønster på etsy.com [;)]

Men takk for hjelpen damer [:D]
 
ORIGINAL: heioghopp

Da har jeg bestilt mønster på etsy.com [;)]

Men takk for hjelpen damer [:D]

 
Du kunne ikke lagt ut hele linken? Eller vært såååå snill at du la ut mønsteret her når du har fått det? Har leita og leita etter slikt mønster jeg også!
 
ORIGINAL: AgnesisengA

ORIGINAL: heioghopp

Da har jeg bestilt mønster på etsy.com [;)]

Men takk for hjelpen damer [:D]


Du kunne ikke lagt ut hele linken? Eller vært såååå snill at du la ut mønsteret her når du har fått det? Har leita og leita etter slikt mønster jeg også!


Her er iallefall det mønsteret som jeg kjøpte (søkte på pinafore pattern): http://www.etsy.com/view_listing.php?listing_id=27281356&ref=sr_list_6&&ga_search_query=pinafore+pattern&ga_search_type=handmade&ga_page=2&order=date_desc&includes[]=tags&includes[]=title

Skal se på mønsteret når jeg får det, om det lar seg gjøre å legge ut [;)]
 
boken "Sy sejt børnetøy" har i allefall et fint forklemønster. (http://www.capris.no/product.aspx?isbn=8779631223). Har boken, men har ikke testa mønsteret enda da. Men har testa mønsteret på forklekjole som er i "Sy til barn" (http://www.capris.no/product.aspx?isbn=8204128363), og det ble veldig fint. Liker disse to bøkene veldig godt, og det er masse nadre relativt enkle mønstre til småttisene i dem.
 
Tusen takk for tips ang. bøker!

Skal ringe biblioteket i morgen og høre om de greier å skaffe noen av de dere har nevnt her, i tillegg til den som heter "Sy forklær, smekker og servietter" [:D]
 
Back
Topp