Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Den g-testen er vel positiv, om det er den som bare skal vise en strek og ikke kryss?Dette innlegget skrev jeg tidligere i dag:
Hei dere der ute
Jeg må bare lufte tankene mine litt..
Mannen min og jeg har begge lyst på barn, og har bestemt oss for å ikke bruke prevensjon. (Vi prøver når vi har lyst, og bruker ikke eggløsningstester ol. Har en app hvor jeg registrerer mensen, da den tidligere har vært uregelmessig)
Slutta på pilla i midten av september. Vi hadde sex 3.og 4.10 og jeg hadde ekstreme murringer og vondt i magen hele den 4., noe som passer med eggløsningstidspunkt. Har aldri merket murringer så godt tidligere når jeg ikke gikk på pilla. Noen dager etter det igjen ble jeg skikkelig dårlig, og hadde helt ekstreme temperatursvingninger (var som en jojo mellom 36,4 og 39,5), øm i magen og mista helt lysten på kaffe (som jeg elsker!).
To uker etterpå fikk jeg en blødning, så da tenkte jeg at det var mensen og slo fra meg at jeg var blitt gravid. Tok en test også, som viste negativt. Neste måned hadde vi sex tirsdag, og i følge appen min skulle jeg ha eggløsning da fredag (jobba mye begge to, så det ble bare en gang). Spottet rosa etter samleiet. Kjente ikke noe til om jeg hadde eggløsning da eller ikke, kom bare bittelitt eggløsningsslim (pleier å ha en del - Sorry details!). Etter det ble det en sex-tørke på en måned da vi har jobbet masse begge to, og hatt lite overskudd. Fikk en blødning igjen to uker etter antatt eggløsning, så trodde ikke at jeg hadde blitt gravid da heller.
Men det som får meg til å lure at jeg har vært så utrolig trøtt i det siste - sovnet på sofaen flere ganger og får litt "trøtthetsanfall" som kommer og går hele dagen. De siste ukene hvor jeg har jobbet mye har jeg vært småkvalm hele dagen, og tenkt at det er sikkert fordi jeg er sliten. Men nå, derimot, er det kjemperolig på jobb, og nå har jeg begynt å bli kjempekvalm på kvelden (kaster ikke opp), eller hvis jeg spiser fet mat. Føler også at puppene mine har vokst noe (de nye bhene er nesten for små!) og puppene og niplene klør noe så grusomt! Har heller ikke lagt merke til blodårene på puppene og armene mine så godt tidligere heller. Og føler at jeg har fått en "klump" i magen.. Er mye på do for å tisse, men det har jeg egentlig ofte vært..
Tok en ny test i går kveld (billig strimmel) som viste ikke noe, og en ClearBlue (svak strek?). Prøvde en billig strimmel til morgenen i dag også, på morgenurin, men den viste ikke noe.
Hvis jeg er gravid, så er jeg vel seks eller ti uker på vei - burde ikke da testen vise sterkere?!
Har legetime til mandag,men måtte tømme hodet litt. Lagt med bilde både av ClearBlue-testen og magen min (liggende).Vis vedlegget 210688Vis vedlegget 210689
Den g-testen er vel positiv, om det er den som bare skal vise en strek og ikke kryss?![]()