Emmaljunga NXT90 eller Emmaljunga super viking

Happy^^

Flørter med forumet
Hei.
Er det noen som har noe erfaring eller har bestemt seg for å kjøpe Emmaljunga NXT90?

Jeg syntes NXT90 ser utrolig fin ut, og har veldig lyst på den. Men, så har jeg hørt at spesielt sportsdelen er litt liten (kort i ryggen) og at barnet vokser ut av den ganske raskt. Bagen er 76cm lang noe som jeg tror er ganske vanlig?

Som et alternativ har jeg også tittet litt på super viking. Den ser jo egentlig ganske lik ut, og er også litt rimeligere. Sportsdelen er lengre enn på NXT90 (105cm tror jeg). Og det er en fordel at man kan kjøpe bag og sportsdel hver som seg slik at vi slipper å lagre sportsdelen så lenge.

Jeg tror NXT90 er en lettere vogn og er mindre sammenslått, noe som er en fordel siden vi har begrenset plass i bagasjerommet pga hundebur.

Har også hørt at det kommer en ny NXT90 2017 modell fra august, men vet ikke hva som er nytt med den annet en nye farger.

Har noen tenkt på de samme vognene og har noen tanker rundt de?
 
Har ingen erfaring med den nye, men kjøpte super viking til vår baby og har akkurat byttet til sportsdel nå. Bagen begynte å bli for kort (5 mnd), men han er ganske lang for alderen.

Er veldig fornøyd med den, eneste minuset er at den blir ganske stor sammenlagt i bil. Men noe mindre med sportsdel da.
 
Takk for svar, jeg er veldig spent på forskjellen på de to vognene når de er sammenlagt, og om vi får plass i bilen. Vi får begynne å måle litt etter ferien.
 
Vi har bestillt NXT90 for at den var mye mindre og lettere. Vi likte at den hadde teleskophandtak og kalesje med innbygd bærehåndtak da vi bor på 5 etasje uten heis :-)
 
Vi har bestillt NXT90 for at den var mye mindre og lettere. Vi likte at den hadde teleskophandtak og kalesje med innbygd bærehåndtak da vi bor på 5 etasje uten heis :-)

Kan du legg ut bilder av den når du får den? Håper du blir fornøyd ❤️
 
Back
Topp