DS: Josefine vs Sofie

Cahaal

Gift med forumet
Har en gutt på 5 år og tenkte å kjøpe litt "lærespill". Men er veldig i tvil om vi skal kjøpe Josefine eller Sofie.

Noen som har noen erfaringer med disse spillene?
 


Cahaal skrev:
Har en gutt på 5 år og tenkte å kjøpe litt "lærespill". Men er veldig i tvil om vi skal kjøpe Josefine eller Sofie.

Noen som har noen erfaringer med disse spillene?



Josefine er storesøsteren til Sofie.
Ida på 5 har 1 Sofie spill, og syns det er morsomt, men nå har hun fattet interesse for Josefine spillene, og lærer mer av de.
 
her bruker ungene begge deller
Det enne vi har med josefine er om tall fra 1-10 som ungene her tok veldig tidlig
 
Jeg ville anbefalt Josefine. Jenta her har Sofie, og begynner nå å bli litt lei. Trenger tydeligvis litt mer utfordringer. Hun blir 4 i januar..
 
Eldstemann har et spill med Sofie (Syng, Lek & Lær) han nettopp har fått, som han synes er gøy. Jeg har ikke noen erfaring fra Josefine, men lurer litt på om han skal få et av de spillene til jul. Han kan nemlig lese og skrive alle tallene, og kjenner til nesten alle bokstavene, og har også såvidt begynt å sette sammen bokstaver til ord. Så kanskje Josefine er det rette da? 
Uansett er målgruppen for Sofie 3-5 år, og er sikkert morsomt for barna i den alderen. 
Labbe Langøre har også vært populært her frem til nå. :) 
 
Back
Topp