Bsu 2

1zzyMarena

Elsker forumet
Marsboere 2020
Noen som har erfaring med det?

Går det ann å overføre fra bsu 2 til vanlig bsu?

Må du ha bsu i samme bank som bsu 2? (Den jeg har bsu i tilbyr ikke bsu 2)
 
Bsu2?
 
Bsu 2.0 mye samme som boligsparing for barn. None banker tilbyr dette. Ingen skattefordel, men låst til bolig og bedre rente.

Om du kan flytte fra Bsu 2.0 til Bsu vet jeg ikke, men hva er poenget? Ikke spar i Bsu 2 før du har maxet Bsu, pga skattefordelen. Eller tenkte du spare i Bsu 2 før du får inntekt å få skattefordelen for? Sjekk med den banken du tenker starte Bsu 2 i, dette kan ha ulike regler i bankene da det ikke er et offentlig regulert opplegg sånn som Bsu er
 
Har startBSU selv i sparebank1.. Den fungerer som en bsukonto, bare uten skattefordel.

Om du er i arbeid er det lurt å makse beløpet i vanlig bsu før man sparer i bsu2...
 
Jeg arve penger som er øremerket bolig, og det er mer en maksbeløpet i året [emoji6] Hadde vært praktisk å overføre fra bsu 2 til vanlig bsu over nyttår. Så bsu 2 kontoen er mer for at sjefen over arven kan føle seg trygg på at det ikke blir brukt på tull... (vil ikke skje uansett).
 
Back
Topp