Brystreduksjon og amming?

mammatil2under2

Betatt av forumet
Sommerspirene 2025
Noen som har erfaring med amming etter brystreduksjon? Jeg fjernet 700 gram i 2018 og er nå veldig redd det ikke skal gå. Har veldig såre brystvorter nå under graviditeten og syntes de har endret seg. Vet ikke om det har noe å si.
 
Har ikke erfaringen du etterspør.

Men derimot såre brystvorter og endring i fasong/utseende har jeg opplevd både i mitt nåværende svangerskap og forrige, vil tippe det er ganske normalt :)
 
Jeg har gjennomgått brystreduksjon og ammet i mitt forrige svangerskap. Vi klarte ikke å amme så lenge og jeg trodde lenge det var pga reduksjonen, men det har kommet frem i ettertid at «problemet» lå hos barnet og ikke hos meg. Så håper inderlig jeg også at ammingen går knirkefritt denne gangen. Fjernet 600g for øvrig. :)
 
jeg har ammet 3 barn etter min reduksjon. ammet 2 barn før også. synes amming gikk lettere etter faktisk. så det skapte ingen utfordringer hos meg.
 
Back
Topp