B
Blue Angel
Guest
Men hva sier skolen til det?
De godtar det. Har og fått lapp fra legen som sier dette tidligere. Og i barnehagen ble han holdt inne når det var så kaldt.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Men hva sier skolen til det?
Ja det kommer jo an på hvor man bor. Regner med barn som har behov får transport til/fra skolen.
Hvis det hadde vært kaldt flere dager hadde nok ikke skolen godtatt å ta han ut, og ved legeerklæring på at han ikke skal være ute så hadde han nok fått varm taxi fra dør til dørJa.![]()
Nå har ikke han rett på transport, men jeg kjører som regel.![]()
Hvis det hadde vært kaldt flere dager hadde nok ikke skolen godtatt å ta han ut, og ved legeerklæring på at han ikke skal være ute så hadde han nok fått varm taxi fra dør til dør![]()
Selvfølgelig er astmaanfall gyldig sykdom. Sier bare at hvis man bor i Finnmark så kan man ikke holde barnet hjemme fra november til marsNei, dessverre slik fungerer det ikke.
Her har vi både legeerklæring og har vært kaldt nå i to uker uten å få ett annet tilbud enn buss til skolen.
Det betyr for mitt barn at transporten til skolen trigger ett astmaanfall, får heldigvis være inne på skolen. Men sender barnet ut så for gradestokken kryper over -10.
Jeg har selv vurdert å holde barnet hjemme på kalde dager, barnet er faktisk syk når barnet får anfall på anfall pga kulde.
Er det greit å være hjemme ved andre sykdommer er det greit å være hjemme med astma også![]()
Selvfølgelig er astmaanfall gyldig sykdom. Sier bare at hvis man bor i Finnmark så kan man ikke holde barnet hjemme fra november til marsDet er vel ikke skolen som har ansvar for slik transport da.
Ja nå tenkte ikke jeg hjemmeundervisning da, men å bare holde barna hjemme fra skolen. Det går jo ikke i mange uker i strekkSjeldent det er så kaldt i så lang tid i Finnmark også![]()
Men det er fint mulig å gi hjemmeundervisning til kronisksykebarn.
Mange syke barn i Norge som får skolegang selv om de ikke kan gå på skolen heldigvis.
Nei, man har ikke krav på slik transport. Men jeg kjører og er hjemme hver dag heldigvis. Det er ikke hyggelig å ha ett barn som blir dårlig av kulde, men da må vi finne løsninger på det![]()
Selvfølgelig er astmaanfall gyldig sykdom. Sier bare at hvis man bor i Finnmark så kan man ikke holde barnet hjemme fra november til marsDet er vel ikke skolen som har ansvar for slik transport da.
Jeg tenkte at det ikke er noe skolen verken arrangerer eller dekker, det er det vel NAV som gjør? Og man selv bestiller transport, ikke skolen.Jo det vil nå jeg si, da det er skoleplikt i dette landet.. Burde bare mangle
Jeg tenkte at det ikke er noe skolen verken arrangerer eller dekker, det er det vel NAV som gjør? Og man selv bestiller transport, ikke skolen.
Vet om flere som får drosje, og regner med foreldrene med legeerklæring som søker og sørger for å få det dekket. Tror ikke skolen har noe med å ordne det praktisk å gjøre?