Brettspill for voksne?

Puerto Rico er yndlingsspillet mitt :)
 
Isle of Skye, Lords of Waterdeep, Settlers of Catan, Carcassonne, Bohnanza og Stone Age spiller vi masse (har regelmessige brettspillkvelder med venner og familie :))
 
Dominion
Stone age
Charterstone
Meeple circus
Trans europa
Carcassonne
Ice cool
Slide blast
Takenoko
Splendor
Port royal
5 tribes

Har du noen spill du liker nå så kan du jo se hvilke mekanikker de bygger på, for ofte liker man spill med de samme mekanikkene. Evt tema, selv om det kan være mange spill som er dårlige selv med kult tema.
Syns selv at worker placement er gøy og utfordrende (stone age feks) og deck building (dominion) er kjekt, men er mindre glad i drafting.
Liker godt middelaldertema/pirater ol så er lettere med på å prøve noe såmt men det skal litt til for å få meg med på postacolyptiske spill eller spill i star wars sjangeren (carcassonne star wars er et unntak for der er grunnspillet bra)

Evt kan du tenke på hvem du skal spille (mest) med og hva de liker også, og ta det litt etter erfaringsnivå. Av eksemplene over så er kanskje ikke stone age det første brettspillet man skal prøve seg på, mens carcassonne er greit å forstå selv om det krever noen runder å bli god.
 
Bezzerwizzer! :D
 
Back
Topp