Bilstolhjelp

Lutzern

Februar 14 - miss trøtt
Februar 2014 - Skjult forum
VIP
Jenta mi er 6 mnd og 7,5-8kg og sitter i en acta graco bilstol med base. Har nettopp kjøpt cybex sirona. Bør jeg bytte med en gang, eller bruke babystolen lengst mulig?


Sent from my iPhone using BV Forum
 
Så lenge hun sitter godt i babystolen, ser jeg ingen grunn til å bytte. :)
Men det er ikke farlig å bytte heller, Sirona har vel god liggestilling. :)
 
Akta graco kan vel brukes til ett år/13 kg? Bilstolselger sa her at så lenge de fortsatt satt godt i babybilstolene behold de der. Så tenkte det jeg, selv om jeg har splitter nytt finfint sete på vent som jeg gleder meg til å bruke.

Sent from my HTC One using BV Forum mobile app
 
Skriver her også :) Jeg brukte bilstolen 0-13kg til jenta mi var rundt 1 år


Sent from my iPhone using BV Forum
 
Vi måtte bytte babysetet når han var ca 7 mnd, fordi selene gikk under skuldrene. Men har sybex sirona nå og det er veldig god liggestilling på det:-) bytta fra besafe izi kid x3, der hang han med hodet så fort han sovna, det gjør han ikke i cybex setet:-)

Sent from my GT-I9505 using BV Forum mobile app
 
Vi bytta til sirona når hun var 7kg, rundt 8mnd. Hun var veldig urolig i bilen, men har blitt bedre etter at vi byttet! Sitter utrolig godt i det.
 
Back
Topp