Sniker
Kan dele de bilene vi vurderte da vi kjøpte bil sist. Vi ville gjerne ha elektrisk, men med en mann som er 2 meter lang og et ønske om å sikre barna bakover lengst mulig, var vi nødt til å ha en bil med stor kupè, fordi han trenger mye beinplass for å kjøre. Og det finnes såklart elektrisk - men ikke innenfor budsjettet vårt.
Vi sto etter mye grubling mellom Ford S-Max og Toyota Prius 7+, store, sikre biler som det kjøres mange av på veiene (altså folk er fornøyd med dem) og god plass fra baksete til førersetet. Begge er 7-seter, men vi hadde egentlig ikke det behovet med 2 barn, så ble de bilene mest pga plass i kupé

Vi kjøpte en Ford S-Max til 150 000kr fra 2014 som hadde gått rett over 100 000km
Tenker vi bruker den til den er brukt opp også er kanskje økonomi og behov annerledes neste gang vi skal bytte bil, så vi kan gå over på elektrisk.