Bading og feber!

CharterHedda

Gift med forumet
Bader du barnet/barna dine når de har feber?

Da tenker jeg ikke på når man på vaske nødvendig sånn for å få vekk spy og diare og sånn.
 
I utgangspunktet ikke.

Men om det går over mange dager, og hun trenget et bad så vasker vi henne fort og føner håret hennes.
 
Kommer an på feberen....er den kjempehøy, så nei. Men er den såvidt over 38 så kan det hende.....
 
Om hun orker selv.

de blir jo våte og svette når feberen stiger og synker. Da er det godt med ett bad. har det godt og varmt på badet da.
 
ja, så lenge feberen ikke er for høy.
 
Asolutt. Kan ikke se hvorfor man ikke skal bade dem ved feber. Det kan hjelpe både på form og humør. Men det kommer jo selvfølgelig an på hvor høy feber da. Rundt 38 er som regel ikke noe problem.
 
Ja, bader henne selv om hun har feber hvis allmenntilstanden er grei. Passer ekstra godt på å pakke henne inn etter bading. .
 
Ja, hvorfor ikke[8|] Ingenting som tilsier at man ikke kan... om ikke barnet sover da selvfølgelig[:-]
 
Ikke ved høy feber, fordi han blir helt blå i huden og sitter og skjelver og hakker tenner (spesielt når vi tørker). Og jeg tør ikke masse varmt vann for at tempraturen hans skal gå opp.
 
Men om feberen ikke er så høy så er det godt å få dusjet vekk litt svette. og bakterier.
 
Back
Topp