Aromamasasje som gravid??

Qualitas

Forumet er livet
VIP
Går det bra? Skal på spa og tenkte å bestille en sånn 50 min aromamasasje og dyptvirkende oljer.. kan jeg det som gravid?? Jordmor visste ikke og ikke de på hotellet heller
 
Kommer helt an på hvilke oljer som blir brukt det.

Noen oljer er skikkelg fy fy under svangerskap, mens andre oljer gjør veldig godt i et svangerskap.
Mener strengt tatt at den som masserer skal ha kunnskap om hvilke oljer som passer til hva. Og hva en ikke bør bruke.

Har ei vennine som er kurset i aromaterapi, så jeg ringer som oftest ho om jeg skal benytte meg av oljer jeg sjeldent bruker :)
 
Mange av dem er FYY!!
men dette vet jo den du kommer til som terapaut på hotellet. eller, SKAL vite iallefall.
om ikke så får du be om en base olje ;)
 


Sillien skrev:
eteriske oljer er fy-fy når man er gravid hvertfall....


Finnes eteriske oljer som ikke er fy fy for gravide og da :)
Men er derfor det skal være terapauter som vet hva de driver med :)
 
Var hos en dyktig fagperson for noen måneder siden (når jeg ennå kunne ligge på magen, da jeg syns det er mest avslappende i en sånn setting), og hun tok ikke lett på valg av oljer. Hun leste gjennom artiklene sine dagen før jeg kom, og gikk gjennom det hun ville bruke med da jeg var der.
Har selv litt kjennskap til noen av oljene jeg bør holde meg fra, og for meg var det også viktig at det ikke ble brukt oljer jeg reagerte på luktmessig.
Følte meg veldig trygg, og ville nok ikke brukt annet enn baseolje (ikke noen eteriske) om jeg ikke hadde vært trygg på henne kunnskap.

Håper du treffer på dyktige folk, og at du koser deg skikkelig :o)
 
Back
Topp