Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Ja, så lenge du ikke har hatt noe ulønnet permisjon. Arbeidsgiver kan i tilfeller få fritak fra arbeidsgiverperioden dersom sykdommen er knyttet til svangerskap. Da kan de få refusjon av NAV.Noen som vet om arbeidsgiver er pliktig å betale de 16 dagene ved sykmelding hvis man blir sykmeldt umiddelbart etter foreldrepermisjon - og dermed ikke har jobbet på 9 mnd?
Er i tillegg svangerskapsrelatert.
Håper noen vet![]()
Åå? Det visste jeg ikke, takk for info!Bare vær obs på at mange arbeidsplasser ikke lar deg bruke egenmelding på en måned eller noe sånt rett etter permisjon. Blir man syk må du få sykemelding av lege. Vet at det ikke var spørsmål om det nå, ville bare si i fra.
For deg spiller det vel ingen rolle om arbeidsgiver eller NAV betaler? Altså, hvis arbeidsgiver får fritak, så får du pengene (under 6G) fra NAV. Dette kan også variere fra arbeidsplass til arbeidsplass, men dersom du ikke har hatt ulønnet permisjon, så får du enten penger fra arbeidsgiver eller NAV.Kom over denne, er det feil? Vis vedlegget 152811