Jeg hadde legetime i dag for å prate litt om at jeg ikke var gravid etter 7 måneder med prøving. Følte jeg ble tatt veldig på alvor, selvom jeg var skeptisk i starten da det viste seg å være en mannlig lege som virket å være en del yngre enn meg

men han var veldig flink!
Han så jeg hadde tatt blodprøve i mars og de så helt normale ut. Så gikk han igjennom alt han kunne se om graviditeten min og bestilte flere blodprøver til meg, pluss ultralyd. Her skal alt sjekkes! Han sa også at mannen måtte sjekke svømmerne sine og at jeg deretter skulle sende min lege svarene derfra.
Og så, når det har gått et år siden vi startet å prøve, så skal han henvise oss til fertilitetsklinikk dersom jeg fortsatt ikke er gravid. Jeg bor ikke i Norge, forresten, dersom dette er litt annen prosedyre enn hjemme.
Han sa en ting jeg aldri hadde hørt før, og det var at man kunne slite litt med å bli gravid igjen dersom man hadde hatt svangerskapsdiabetes

men mest av alt trodde han vi bare hadde hatt litt uflaks så langt. Så vi får se!
Jeg er glad for at det ble en god time