God jul!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
God jul21/12-2024
De siste dagene i 2024 nærmer seg, og for et år det har værtSå takknemlig og glad for alt og alle som har beriket livet vårt.
Jeg trodde jeg hadde hatt el, men det kan jeg umulig ha hatt, for det er fremdeles ingen mens. Ei heller er jeg gravid, det har jeg (selvsagt) sjekket
Litt kort fra meg, men nå våknet det ei snuppe fra første dupp
Ønsker dere alle en riktig god jul![]()
Ååh PippiGod jultakk for en fin sesong sammen på forumet!
Ååh Pippiselv takk!! Skulle vi tatt en sesong til??
![]()
Gratulerer med 1 års dagen til snuppaLillemor 1 år
Og dagen etter 1 års dag, har a mor fått besøk av gode gamle tante rød! Hun sparket inn døra og tok med seg kramper til selskap. Kjenner at hun har ikke vært spesielt savnet, men ett og et halvt år uten mens bør man vel være fornøyd med
Lillemor er blitt ei veldig aktiv frøken. Hun reiser seg opp og går mer og mer alene for hver dag. Babler og peker, følger utviklingen til punkt og prikke. Lettelse for oss voksne, tar det slettes ikke som noen selvfølge.
Vi ammer fremdeles en del, og jeg kjenner ikke på et behov for å slutte med det, annet enn at det er litt slitsomt de nettene hun for alvor henger på puppen. Tar det som det kommer. Hun har nå gått ned litt i vekt, ligger nå på 10,8 kg. Vi skal derfor til ny kontroll 24 mars. Verken Hs eller lege var bekymret på 1 års kontrollen, men de vil se henne flate ut. Vi opplever at hun spiser godt, men middagsmat kan være vanskelig. Hun nekter ferdig mat, vil heller ikke ha most hjemmelagd mat. En litt grovere mos kan hun godta. Vi gir ofte litt av det vi spiser, da det har vært mest populært.
Ellers har vi omsider fått bhg plass fra 1 april, frem til da er det farmor som bistår oss. Permisjonen til far er ferdig på tirsdag! Fornøyd med at vi fikk strekt det hit. Det blir en liten jobb å gjøre med å stille om hodet til at nå må hun leveres og hentes til gitte tidspunkt, men det skal gå fint.
Hun er så mammadalt som en får blitt, godtar heldigvis pappaen i stor grad også nå, men er jeg hjemme vil hun helst være hos meg![]()
Tusen takk for det!Gratulerer med ett år! Så utrolig kjekt å ha en farmor som kan hjelpe frem til bhgstart da, ikke alltid barebare å få den kabalen der til å gå opp. Blir spennende med barnehagestart og hverdag for alle mann. Håper det blir fint for alle sammen![]()
Jaa, det er jo så stas med besteforeldre, veldig hyggelig når de har muligheten til å få en nær relasjonTusen takk for det!Hvordan går det med dere?
Føler oss veldig heldige som har ei farmor som kan stille opp, unner de virkelig den tiden sammen og det båndet de vil fåJeg JUBLET da vi fikk tildelt plass fra april. Vi var forberedt på å legge en skikkelig kabal fra april-august.. Det hadde gått, men veldig veldig veeeeeeldig deilig å slippe
![]()
Tror de også setter pris på den mulighetenJaa, det er jo så stas med besteforeldre, veldig hyggelig når de har muligheten til å få en nær relasjonOg det er absolutt verdt jubel når det løser seg så bra med barnehage! Det kan virkelig gå hardt utover hverdag og økonomi når man ikke får det...
Det går fint med oss, koser meg i permisjon i enda en måneds tid. Kjenner meg igjen i det du skriver om amming altså, har en puppegal frøkenVi står og i en fase med hengepåpuppen-netter, altså, det er intenst
Men samtidig nyter jeg det og litt, fordi jeg vet det er forbipasserende, og litt zombiemodus går da bra. Litt spent på zombiemodus på jobb bare.. Og hun er forsåvidt som din i matveien og. Vi er fortsatt litt i startgropa der enda, men mos og grøt er ikke noe tess, det skal spises selv ja
![]()
Tusen takk! Håper alt er bra med dere ?? Send meg gjerne bilde hvis du ønsker å dele, så kan jeg sende og hihiGratulerer med 1-åring! Sitter med en tre måneder gammel baby som ikke aner at han ikke hadde vært her dersom 5. mars 2025 hadde slått til for min del. Det er så rart og så fint samtidig.
Har dere tenkt mer på nr. 3?![]()
Sant, blir vell en innkjøringsfase, må vell bare finne rutiner som passer med jobb og fortsatt ammebarn og eldre søsken.Tror de også setter pris på den muligheten
Ååh føler sånn med deg, det er liiitt slitsomt når det står på som verst altså! Zombiemodus går seg til når man kommer litt i gang igjen, etter et par uker i 100% stilling var mye av flyten tilbake
Huff, denne mat greia altså.. Her er grøt omsider poppis, men middagsmat er det verre med.. Håper det bare går fremover nå![]()
LEGEVAKTA!? Hva slags mens er det du har?Tusen takk! Håper alt er bra med dere ?? Send meg gjerne bilde hvis du ønsker å dele, så kan jeg sende og hihiJa tenk det! Jeg synes det er trist at det ikke ble mars 2024, men desember er joggu bra det å !
Tja, nå er jeg nettopp hjemme fra legevakten, blør jo som et uvær!!! Får vel bli gravid asap, så jeg slipper tanta. 2 dager inn i syklus og allerede drit leiFra spøk til alvor: akkurat nå skjer det så mye på jobb-fronten, at det holder med to stk. Klarer likevel ikke å låse døra og kaste nøkkelen for en mulighet til nr 3, men jeg tror nok innerst inne at vi ender på to..
![]()
Det lurte jeg på også, for det var intenst!!! Her kommer hele historienLEGEVAKTA!? Hva slags mens er det du har?![]()
Det er noe med det altså, og det er ikke den enkleste oppgaven! Vi ammer ikke sååå mye når jeg er på jobb, men de dagene jeg har fri eller på helg, så blir det litt mer ila dagen. Ammer fremdeles om natten, på kveld og om morgenen. Har mindre produksjon nå, men mer enn nok til at hu er fornøydSant, blir vell en innkjøringsfase, må vell bare finne rutiner som passer med jobb og fortsatt ammebarn og eldre søsken.
Ja, jeg har trua på at det løsner med mat for begge to. Hjelper mye når det har løsna mtp grøt da!
Whoah, sa de noe om hvorfor? Er det vanlig ved første mens etter "pause"? Jeg fikk også plutselige ekstremblødninger etter MA-en, men det avtok etter tre dager begge gangene. Høres ut som det var enda villere hos deg!Det lurte jeg på også, for det var intenst!!! Her kommer hele historien
Begynte morgenen med litt kontor-arbeid. Blødde gjennom nattbindet. Jaja, tenkte jeg, ikke unormalt når jeg satt stille en times tid. Får dusja og ordna opp, dytter inn en GRØNN OB og tar på meg et bind også. Da er jeg trygg, da går det hvertfall ikke gjennom tenkte jeg!
Og well, så feil kan man ta. En time senere kjenner jeg at det renner ned i bindet. Rekker å skifte før jobb. En time til går og igjen skjer det samme. Så en gang i timen blør jeg altså ut både grønn ob og bind. På et tidspunkt blør jeg også igjennom truse og bukse attpåtil, så jeg måtte gå med bena samlet og kjøpe meg ny bukse og truse!!!! ASSÅ! Da arbeidsdagen var over ringte jeg legevakten, for blødningene avtok jo aldri! Der fikk jeg cyklokapron og beskjed om å ta 2-3 stk 3-4 ganger om dagen. Tok to før jeg la meg, sto opp til å ha blødd igjennom yet again og fikk vel traumatisert eldstemann som måtte underholde hu minste mens (he he) hu mor måtte spyle seg ren. Tok TRE tabletter til frokost og endelig roet det hele seg!Helt utmattet jeg, for en påkjenning! Dro tidlig hjem fra jobb i dag for å si det sånn. La meg blø i fred
![]()
Ja, ikke sant! Jeg er spent på åssen det blir for oss. Har du tenkt noe på hvor lenge du ønsker å amme? Jeg ser for meg å amme godt inn i første året i barnehagen for å se om det hjelper på mtp sykdom, så blir om å gjøre å finne gode rutiner som gjør at det føles greit.Det er noe med det altså, og det er ikke den enkleste oppgaven! Vi ammer ikke sååå mye når jeg er på jobb, men de dagene jeg har fri eller på helg, så blir det litt mer ila dagen. Ammer fremdeles om natten, på kveld og om morgenen. Har mindre produksjon nå, men mer enn nok til at hu er fornøyd![]()