Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Sover din baby hele natta?
Her våkner han ca hver 2/3 time Ila natten. Heldigvis får vi han i bedside crib, og han sovner av seg selv
Det skal jeg også prøve! Føler og at jeg har mindre melk. Og mme uten melkeprotein nekter han å taHer varierer det litt, han sover vanligvis veldig bra når vi først får han til å sovne, men noen netter sover han dårlig, har problemer med og sovne og våkner hele tida. Usikker på om det er luft i magen eller om han bare er ekstra sulten (økedøgn?) på disse nettene.
Men som oftest våkner han bare én gang midt på natta (mellom kl 2 og 4, vanligvis). Noen ganger sover han gjennom natta og våkner ikke før kl 6-7. Vi pleier gi ham en flaske med pumpet melk etter siste amming rett før leggetid, slik at han er ordentlig god og mett. Jeg føler jeg kanskje har litt mindre melk på kveldstid enn det baby vil ha? Hvis han ikke får den ekstra-flaska før leggetid blir han så fort sulten igjen og våkner etter ca 2-3 timer. Får han flaska, sover han nesten alltid godt.
(Baby er nå 13 uker)
kan sove i opp til 2 timer i bedside crib om natten før han våkner, vet ikke hvorfor han plutselig har gått fra å ha så godt sovehjerte til å bare ville ha nærhet. Han hadde og litt amme nekt disse tidligere ukene, men det har begynt å gå seg til 
Kan det være noe utviklingstrinn eller noe han er i? Husker ikke helt når de ulike trinnene er, men de kan vel ha litt annerledes perioder innimellom ettersom verden «åpner seg». Kanskje det er noe sånt?Har en gutt på 11uker, han har tidligere sovet i 6 timer i strekk om natten, fra 22-23 tiden, men nå de siste ukene har han vært så kontaktsøkende, vil helst sove oppå meg, og hvis jeg ligger han i sengen våkner han etter 10 minutter eller 1 time hvis jeg er heldigkan sove i opp til 2 timer i bedside crib om natten før han våkner, vet ikke hvorfor han plutselig har gått fra å ha så godt sovehjerte til å bare ville ha nærhet. Han hadde og litt amme nekt disse tidligere ukene, men det har begynt å gå seg til
![]()
Jeg håper det, at det er noe sånn, han er jo en måned for tidlig og, så noen utviklingstrinn kan vell komme seinere og da enn de ukene som er "vanlige" utviklingstrinnKan det være noe utviklingstrinn eller noe han er i? Husker ikke helt når de ulike trinnene er, men de kan vel ha litt annerledes perioder innimellom ettersom verden «åpner seg». Kanskje det er noe sånt?![]()

Jeg håper det, at det er noe sånn, han er jo en måned for tidlig og, så noen utviklingstrinn kan vell komme seinere og da enn de ukene som er "vanlige" utviklingstrinn![]()
Bruker appen "Napper", som ofte treffer godt på når hun blir trøtt, men med engang vi legger henne i armkroken og tar henne inn på et mørkt rom begynner ho å skrike. Hjelper nesten ikke å bysse og hun skriker egentlig bare mer, frem til hun til slutt sovner etter å ha forsøkt forskjellige stillinger og måter å bysse på.
Jaa, dette sliter vi plutselig med… Moonboon funket lenge på dagtid, men nå vil han sjeldent ligge der. Jeg finner heller ikke så mye råd om dagsoving på nettet.. Det går myye tid til knebøy, synging og byssing om dagenNoen som har problemer med å få babyen til å sove på dagtid? Eller å få de til å sovne generelt?
Vår lille har plutselig fått sikkelig anti-sove humør, og hver gang vi skal forsøke å få henne til å sove blir det ramaskrik uten likeBruker appen "Napper", som ofte treffer godt på når hun blir trøtt, men med engang vi legger henne i armkroken og tar henne inn på et mørkt rom begynner ho å skrike. Hjelper nesten ikke å bysse og hun skriker egentlig bare mer, frem til hun til slutt sovner etter å ha forsøkt forskjellige stillinger og måter å bysse på.
Finner så mange råd osv på nattesøvn, men lite på dagssøvn![]()
Vi har alltid hatt mest problemer med dagsøvn, for øyeblikket fungerer vogn innimellom (plutselig, dette fungerte nesten aldri før) men ellers så sover han på oss. Det som alltid har fungert best for oss er å bytte, vi bytter person eller går litt ut eller stilling. Hvis han ikke har fått nok søvn så tar han det igjen i måltidet etterpå vi har aldri fått ham til å sove alene i ett mørkt rom på dagtid, han blir irritert hvis vi tar ham inn i ett mørkt rom på dagenNoen som har problemer med å få babyen til å sove på dagtid? Eller å få de til å sovne generelt?
Vår lille har plutselig fått sikkelig anti-sove humør, og hver gang vi skal forsøke å få henne til å sove blir det ramaskrik uten likeBruker appen "Napper", som ofte treffer godt på når hun blir trøtt, men med engang vi legger henne i armkroken og tar henne inn på et mørkt rom begynner ho å skrike. Hjelper nesten ikke å bysse og hun skriker egentlig bare mer, frem til hun til slutt sovner etter å ha forsøkt forskjellige stillinger og måter å bysse på.
Finner så mange råd osv på nattesøvn, men lite på dagssøvn![]()