Vi starter opp med IVF om nesten 2mnd..
Burde jeg starte opp med graviditetsvitaminer nå? Eller vente til neste mens?
Burde jeg starte opp med graviditetsvitaminer nå? Eller vente til neste mens?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Vi starter opp med IVF om nesten 2mnd..
Burde jeg starte opp med graviditetsvitaminer nå? Eller vente til neste mens?
Anbefales i alle fall å ta folat og jod tre måneder før man planlegger å bli gravid så det ville jeg startet med. Selv har jeg aldri kjøpt disse gravid-vitamin pakkene da jeg synes de er fryktelig dyre sammenlignet med å sette sammen selv
Jod har de nå likestilt med folat så ville tatt det ogsåGanske ny del av helsedirektoratets anbefalinger som jeg ikke hadde fått med meg før jeg var et par måneder på vei. Spiser du mye hvit fisk trenger du antakelig ikke det, men det gjør jo de færreste om dagen.
https://helsedirektoratet.no/nyheter/jod-og-folat-ved-graviditetsstart



https://www.vitusapotek.no/kosthold...tilskudd-for-gravide,-4x30-tabletter/p/816927Hvilket jod-tilskudd finnes? Jeg så etter det sist jeg var på apoteket men fant ikke.
https://www.vitusapotek.no/kosthold-og-kosttilskudd/ovrig-kosttilskudd/lifeline-care-kosttilskudd-for-gravide,-4x30-tabletter/p/816927
Denne kjøpte jeg igår.Titta på pakken spesifikt etter jod, og denne inneholdt 117% av dagsbehovet tror jeg.