M
Moderator Tone
Guest
Hvor gamle begynner de små å bli?
Hvordan går det med dere?
Hvordan går det med dere?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Omvendt av mi da [emoji171] Sent ute med alt bortsett fra skravla. Mye babling enda, men har og endel ord.20 mnder ikke så mye pratsom annet enn babling. Er spent på 2 års kontrollen. Vært tidlig ute med alt annet
![]()
Vi mistenker litt dårlig hørsel herOmvendt av mi da [emoji171] Sent ute med alt bortsett fra skravla. Mye babling enda, men har og endel ord.
Det kan fort være ja. Vært hos ønh?Vi mistenker litt dårlig hørsel herhan har trange øreganger. Arvelig belastet fra meg
![]()
Ja rart det der. Synes det er flott at dere er hjemme alt jeg4 uker gamle på lørdag og skulle egentlig enda vært i magen i 3 uker til - rart å tenke på! De sliter litt med umodne tarmer, mye vondt og grynting. Men ellers går alt stort sett bra, sover mye men hørte fra en sykepleier at uke 34, 35 og 36 er soveuker i magen, så kan være derfor.
Her er hun passert 3mnd. 1,5mnd korrigert.
Vekt og lengde ligger jevnt med fødselsdato, 15percentilen på lengde og 50 percentilen på vekt. Utvikling fysisk er ganske likt med korrigert alder, en liten anelse foran på enkelte områder. Har de siste dagene blitt mer og mer på å snakke med oss, og serverer smil hyppig til alle som konverserer med henne. Lille blidfisen min.
Helt vilt. Ennå vi med premature får jo babytiden litt lenger. Synes hun er så stor nå, mens andre som ser henne synes hun er liten.Tenk så fort det har gått... Og så fint at hun vokser og utvikler seg så fint [emoji171]
Ja ikke sant. Man blir fort vandt med det. Husker vi syntes hun var "stor" da vi dro hjem og hun var 2081 gram [emoji85] Nå synes jeg en baby på 3500 gram er pitteliten. Men er så flott at de vokser!Helt vilt. Ennå vi med premature får jo babytiden litt lenger. Synes hun er så stor nå, mens andre som ser henne synes hun er liten.
Vi blir henvist etter 2 års kontrollen om nødvendigDet kan fort være ja. Vært hos ønh?
Det forstår jegVi blir henvist etter 2 års kontrollen om nødvendighåper jo det løsner av seg selv. Språkforståelsen er stor så sant vi snakker tydelig til han