Skravletråd August 2016

2 stk sovende barn, moren min er innom og jeg fikk tatt en dusj uten å tenke på om noen av ungene våkner mens jeg er i dusjen uten at jeg hører dem:-)
 
Kjørt 5 timer idag for å hente en hund og passe sliten. Tok med alle 10 hundene hjemme på jordet så de fikk løpt fra seg siden det blir hunderfossen imorgen.... Nå skal jeg lage pizza og håper samboer med søskenbarnet og svigermor kommer snart hjem fra å ha flyttet kuer.
 
Pynte kaka skal jeg definitivt gjøre selv.

Jeg har bestilt kakebilde som er spiselig med en ninjago-fyr på etter bestilling fra guttungen og laget brun mmf (med kaffi istedet for vann og litt kakao i tillegg til melis) og skal kjevle og pynten

Holder på å lage sjokoladekrem til fyll, men den tar tid den også, smeltet sjokolade og kaffi pg smør og fløte står i kjøleskapet for å bli helt kaldt, så tilsettes melis og så stå i kjøleskap igjen til det blir til en krem (men ikke over natten. Da blir den hard, så jeg må fylle den i dag.)
Ikke mye hjelp i svigermor altså :(

Men kaka høres god ut da.
 
Note to self.

Når man må steke kaka ettet middagen i stedet for før lunsj slik planen var, vurder å revurdere bruk av veldig god sjokoladekrem som tar et par timer å lage til. (mye tid i kjøleskapet) og som absolutt ikke må stå for lenge i nevnte kjøleskap heller.

Det kan nemlig fort komme i konflikt med legging av barn....
Hvordan gikk det?
 
Woah. Sommeren er tilbake! :-D Og jeg spyyyyyr av lege, sykehus, helsestasjon, fysio og sykdom! Har brukt 6 måneder av permisjonen nå, og det har ikke vært 1 uke uten helseinstitusjoner... Føles som det ingen ende tar. Men nå er vi henvist til barnelege i forhold til å sjekke lille for astma. Lungene så fine ut, takk og lov. Nå får vi og en familiekontakt ser det ut til, ser frem til avlastning. Men er sykt sårt å ikke nyte permisjonen skikkelig med lillemor heller.... I går tok vi vaksiner igjen så nå har jeg ei med 39 i feber som ikke spiser. I dag føler jeg lov til å klage litt :-P :-D Har alle det bra ellers? Planer for dagen?
Håper på bedre dager for deg snart:)
 
I dag skal jeg bake.

Vel. Jeg får koke gele i alle fall.

Kaka må vente. Ovnen er opptatt den neste timen eller så.

Jeg koker gele og så går jeg en lang tur med lillesøster og så satser jeg på å få bake når jeg kommer tilbake. Da må vel kjøkkenet mitt være ledig.

Jeg skal etter min store plan vaske huset i dag også.

Det ser ut til å bli en del jobb i morgen også, ja....
Håper du har kommet i mål med alt du skulle gjøre:)
 
Ikke mye hjelp i svigermor altså :(

Men kaka høres god ut da.
Kaka tror jeg blir god.

Svigermor skal få vaske gulv, plukke rips med ungene til servering med vaniljesaus, og passe lillemor tenker jeg
 
Håper du har kommet i mål med alt du skulle gjøre:)
Huset er et stykke fra mål, og lenger unna enn jeg hadde trodd for jeg hadde aldri trodd jeg skulle bake kaken etter middag! og lillesøster har vi rotet med søvnen til, de andre går tur med henne. Men bare kortere også våkner hun da etter en halvtime i stede for en drøy time for hun sover ikke lenge etter at vogna stopper. Så hun var krevende fra tre til vi gikk på badet halv sju.

Nå er mannen kommet hjem og vi har spist men jeg tror nok at jeg snart tar kvelden (ammer nå) etter at jeg har fått pakket inn gaven hans og litt sånn. Overlater da huset til mor og sønn som er nattedyr, og regner med at oppvasken blir tatt, ting havner på kjøkkenbordet igjen og stua og badet og gangen er relativt likt når jeg står opp selv om de legger seg så sent at de er trøtte på morgenen ;-)

I morgen skal uansett alle opp. Jeg har stått opp med babyen litt etter seks tre dager på rad, svigermor vekkes av ungene men blir liggende når de går og mannen har vært syk, derav at jeg har tatt flere dager i strekk
 
Hvordan gikk det?
Gikk helt fint.

Litt stiv krem. Tok den ut av kjøleskapet, rørte i den og lot den stå fremme mens jeg delte kaka så lot den seg smøre på helt greit. Bare som fyll mellom lagene, i morgen skal jeg kle kaken med litt krem uten sukker. Men evt litt kakao for fargen? Og legge på mmf som jeg må ha kjevles ut, og bildet på toppen. Tror det blir bra. (krem uten sukker pga meget søtt trekk utenpå)
 
Back
Topp