Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Jeg trener styrke 3 dager i uken. Har pt som er videreutdannet innenfor graviditet og fødsel.
Har 15 minutters oppvarming på elipse maskin.
Trener squats (hun er russisk og alt går på engelsk, nå husker jeg ikke hva det heter på norsk), overhead squats med strikk og squats med håndvekter. Deadlift med strikk. Bruker kabelmaskin til triceps og biceps. Og tar dips og chins, med mye hjelpevekt.
Bruker ikke tunge vekter og jeg kobler ikke inn magen på noen av øvelsene. Prøver også å holde pulsen under 140-150.
Veldig glad for at jeg har hatt ptMye å ta hensyn til og jeg har fått ett skreddersydd program til meg selv
Anbefales! (Og bor du i Bergen holder hun her til på Elixia Kokstad)
![]()


Elipsemaskinen tenkte jeg at jeg skulle prøve meg på nå som jeg ikke synes det er behagelig lenger å løpe på tredemøllen!
Bor nok ikke i nærheten av bergen, er nok langt nord i landet, men fikk jo litt inspo her så skal se om jeg ikke får prøvd meg på noen squats!Takk for tips
![]()
Jeg er aktiv dressurrytterGodt for kroppen å jobbe litt
![]()
Er det bare "tull" at hest er farlig når man er gravid?
Ingen hestejente, men veldig flott å se på dressur ridning![]()
Både og, det kommer an på hvor mye kunnskap man har. Som gravid setter jeg meg ikke på ukjente hester, hester som ikke har hatt rytter på ryggen før, unge hester som kan være mer uberegnlige osv. Jeg holder meg stort sett til min egen hest egnetlig, og han har jeg hatt i ti år. Jeg har slutta å ri sprang nåJeg vil jo si at det kan være farlig om man begynner med unge dyr eller dyr som trenger rehabilitering, så det holder jeg meg unna. Jeg føler meg tryggere på hesteryggen enn på veien med bil for eksempel. På hesteryggen er det meg og hesten, på veien er det meg og evt en beruset sjåfør som kjører rett i bilen min. Litt satt på spissen, men det skjer jo faktisk. Folk blir så rare når jeg sammenligner antall kjøretimer og antall ridetimer. Siden jeg var 14 har jeg hatt ridetimer jevnlig for velutdannet instruktør, mye høyere utdannet enn det du bli i Norge. altså ti år. Jeg hadde kjøretimer et halvt års tid
Om man tar sine forhåndsregler og ser sine egne begrensninger syns jeg ikek det er mer risikabelt å sette seg på en hest enn å gå ned en trapp iført glatte ullsokker egentlig![]()
Hehe, jeg skjønner sammenligningene dine.
Man kjenner jo sin egen hund også bedre enn andres så det blir vel litt det samme tenker jeg. 10 år er jo også en stund
Jeg drev med ridning når jeg var "liten jente", men mistet helt styring på ponnien som hadde knappe 150cm i mankehøyde (?) siste dagen på kurset og siden har jeg vært livredd
Men de er praktfulle, og syns det er noe majestetisk over det å ri![]()