Hvordan lage skinkestek?

  • Trådstarter Trådstarter **SunFlower**
  • Opprettet Opprettet
S

**SunFlower**

Guest
Skal ha skinkestek til middag i morgen, men vil ikke ha det vanlige med brun saus poteter og grønnsaker. Vil lage noe mer fancy noe. Noen tips?
 
Kok den i cola




Eller





Lapskaus?

Dele det opp smått og ha i sweet chili, cola, ananasjuice, lime, koriander, soyasaus og koke til det faller fra hverandre og væslen er kokt inn. Spis i tacolefser med vanlig tilbehø
 
130 grader i 6-8 timer avhengig av størrelsen. Jeg er veldig skeptisk til å ha på elektriske apparater når jeg er av gårde, men vet andre gjør det.
er ikke kjempe gla i det eg heller, men er jo ikke spes ofte jeg ikke er borte på dagen i helgene heller.....
 
Jeg syns det er godt med litt friskt tilbehør til vanligvis tunge retter, for eksempel en salat med avocado, fetaost og pinjekjerner, kanskje hjemmelaget potetsalat eller en deilig soppstuing, evt en fløtesaus med sweet chili-saus i (nam nam!) og kanskje tsatziki. Wokede grønnsaker med masse hvitløk er også godt, eller en grønnsaksgrateng. :)
 
Back
Topp