Pålegg til brød? Desperat!!

  • Trådstarter Trådstarter mrspurple
  • Opprettet Opprettet
M

mrspurple

Guest
Hva har dere på brødskiva til barna? Hun spiser så lite, så i et despo forsøk på å få henne til å spise nok til kveldsmat nå, så gav jeg henne nugatti :( vil jo ikke det!! Men hun spiste nesten to hele skiver nå!! Hva liker deres 1åringer på brødskiva? Tips mottas med STOR takk! For dette vil jeg helst ikke gjenta før hun er stor nok og kun på lørdager..!
Men fornøyd var hun da.. ImageUploadedByBV Forum1380126020.873526.jpg
 
Svolværpostei, kjøttpålegg, ost, smøreoster, påleggslaks,er noe av det vi bruker.
 
Her går det i leverpostei, prim, smøreost, servelat, gulost, syltetøy og banan:)
Nydelig hun er:D

Sent from my HTC One X using BV Forum mobile app
 
Rødbetsalat? Kaviar, makrell i tomat og leverpostei er hvertfall hits i barnehagen. Pålegg med mye smak. Ellers så er jo eple eller banan godt på skiva? Evt bare frokostblanding eller havregrøt..? :) veldig søt når hun fikk nugatti da! ;)
 
Ost, skinkefilet, kalkunskinke, gauda, skinkeost, syltetøy(jordbær, blåbær, aprikos, plomme, eple), brunost, leverpostei, makrell i tomat, kokt egg, kaviar, smøreost med mandarin, banan, også pleier jeg å ha paprika, tomat, avokado, agurk ol, også til.
 
Her er det makrell i tomat somner best. Ellers leverpostei, og sånn paté med hvitløk, syltetøy, banan, prim.
Prøver det meste, men pålegg som ikke sitter fast på skiva plukkes bare av....
Ellers er hun glad i brunost og gulost, salami og servelat.

Storebror april 09 ♥
Lillesøster juni 12 ♥
 
Frokostsalat er en slager her:) Div smøroster, ostesmørbrød, brunost,også glad i kokt skinke og den slags men han har en tendens til å plukke av pålegget og drite i brødet når han får det:P Ellers er han glad i taffelost...Liker også veldig godt den laksen i porsjonspakninger fra stabburet. Hmm....Kanskje du kan prøve med ristet brød, for å få en forandring på den måten? Her er han også glad i knekkebrød, ryvita sitt er fint da det ikke er så hardt å få i seg.

Kan jo prøve med litt majones? Stekt egg?
 
Her har vi også måttet ty til nugatti for å få i han brødskiver en gang i blant;) Ristabrød med masse smør er også en slager :)
 
Så nydelig!
Her går det i leverpostei, makrell i tomat, skinkeost, servelat, prim, kaviar, fiskepudding osv :p

Sent from my GT-I9305 using BV Forum mobile app
 
Her spiser han:

leverpostei
Kalkunfilet naturell
Banan
Skinkeost
Syltetøy
Kreolsk kyllingsalat
Rødbetsalat
Egg

osv..
 
Back
Topp