Ventetid sykehus, magesmerter

*RoM*

Elsker forumet
Klokka 14 i går fikk jeg plutselig magesmerter som utviklet seg til å bli intense. Jeg dro til legevakten med det fastlegen mente det kunne være blindtarmen, og dermed innleggelse på Haukeland ca kl 22.00 i går.

Jeg ble undersøkt av en lege ca midnatt, som var usikker på symptomene da de pekte mot både blindtarmen, men også cysteruptur, og henviste meg til ultralyd. Mellom 10 og 12 i dag ble jeg undersøkt av lege igjen som mente blindtarmen, men da at vi skulle vente på svar fra ultralyd. Kl 15 fikk jeg komme inn til ultralyd, og ti minutter senere konstantert at det ikke var noe galt med livmoren, men hun mente at alle tegn pekte mot blindtarmbetennelse. Jeg kom på gastro og skulle få ny vurdering fra lege, men kl 19 får jeg beskjed at han desverre hadde gått hjem, så da skulle de kontakte ny lege.

Så nå er klokka snart ni og jeg venter på at enda en lege skal dytte på magen min igjen (det er så sykt vondt), og videre vet jeg ikke hva som skjer.

Men spørsmålet mitt: er ikke dette forferdelig lang tid å finne ut av noe som er en ganske alminnelig sak? Eller er det vanlig å vente i 6 - 12 timer på å få en vurdering.
 
da jeg gikk gravid med Vesla ble jeg innlagt med magesmerter de trodde kom fra blindtarmen.
kom inn sent mandag kveld.
Ble operert med keisersnitt kl 13 på onsdag.

men jeg vet ikke hva som er normalt sånn ellers
 
Ei venninne av meg begynte å kjenne magesmerter i 15-tiden på dagen. Ble innlagt i 22-tiden på kvelden, og operert i 8-tiden om morgenen.
Blindtarmbetennelse.
 
Da min søster fikk blindtarmbetennelse tok det ikke lange tiden fra hun kom inn på sykehuset til hun ble operert. Men mulig det hadde med symptomene hennes. Men det skulle vel være lett å finne ut av med ultralyd e.l skulle jeg tenke meg. Det er jo et relativt vanlig inngrep som de burde vært mer effektive på, tenker jeg. Håper de finner ut av det straks og du får hjelp!! Ønsker deg god bedring :)
 
Back
Topp