Trekke om pute på stol

Kakedeig

Forumet er livet
Septembermødre <3
Sommerfuglene
Jeg har noen eldre eikestoler, der platen til setet ligger "løs" nedi. Nå tenkte jeg å trekke dem om, men med en veldig søt 2-åring som til tider kan ha et lite uhell eller to med syltetøy, yoghurt, tomatsaus og diverse andre dekorerende matvarer, så lurte jeg på om jeg skulle gå for sånn vannavstøtende voksduk. Ikke sånn helt plast, men i stofflignende materiale. Noen som har gjort det før? Er det mulig å sitte på? :P
 
Ingen erfaring, men høres litt klamt ut? Kanskje heller prøve med noe form for skinn, imitert eller ei? Klamt det og, men kan tenke meg at det er bedre enn plastikk.
 
Jeg ville kjøpt en brukt ammepute fra barnas hus eller stellematte, og brukt støff til å trekke om stolen, det stoffe er ganske god mot huden samtidig så er det vanavstøttende, bare å tørke med en klut.
 
Back
Topp