Sydamer :-)

*FrøkenA*

Glad i forumet
Hei :)
Jeg har akkuratt fått meg symaskin og har lyst til å begynne å sy klær til 3 åringen og den lille i magen. Lurte på om noen har en lær å sy barneklær bok å anbefale, eller nettside. Jeg har ikke tatt i en symaskin siden jeg hadde forming i 6. klasse på barneskolen. Det jeg lurer mest på nå er hva man syr sånne kanter på bodyer og gensere av? Er det noe som heter kantbånd?
 
Jeg tror kanten på klærne heter ribb :)
 
på stumme stoffer brukes kantbånd (ikke strekkbart)
på sikt som bodyer som er laget i yersey, innerlock brukes enten kanting med ribb eller jersey/inerlock. da må du bruke tvillingnål slik at det er strkkbart.
ellers er det ett syforum en får mange tips i. finnes mange bøker som er gode kommer veldig ann på hvilke stoffer og hva du ønsker å sy.
 
Jeg fikk symaskin til jul og kjøpte meg boka Sikksakk, den er knall fin og lett å skjønne. Det følger med masse maler til de fleste kles oppskriftene, ellers har panduro maler og bokhandlen og på nett har de masse fine bøker for "nybegynnere" :)
 
Back
Topp