Svangerskapspenger

Jeg var sykmeldt før jeg søkte svangerskapspenger. Svangerskapspengene fikk tilbakevirkende kraft fra søknadstidspunktet.
 
Godt å høre at du fikk det selv om du var sykmeldt først. Da er det håp for meg å. De bruker lang tid ja!
Jeg venter fortsatt på svar. Her er det 6 ukers behandlingstid. Dessverre så mangler de visstnok nok opplysninger som jeg må ettersende. Så da går det vel enda lengre tid :(



Så synd du ikke kan få muligheten til å søke om sv.penger, kjedelig å bruke av sykedager/sykepenger kvoten din :( skulle tro stress som gikk på helsen løs var god nok grunn til å søke?



Ja måtte sykmelde meg i påvente av svar, jobben kunne ikke tilrettelegge så hadde ikke mulighet til å være på jobb i søknadsperioden. Alternativet var å være sykmeldt resten av svangerskapet.
 
Back
Topp