minnes det var en av dere som la ut bilde av oppskjærte poteter stekt i ovn....
Hvordan var det dette skulle gjøres at???
Hvordan var det dette skulle gjøres at???
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Det var ikke meg hellerDet er utrolig mange å gjøre det på, vi varierer hvordan vi gjør det
En måte er å dele opp i båter, legge i ildfast form eller panne, ha på olje, salt, pepper og f.eks. basilikum. Timian er også godt. Eller paprika. Eller sterkere krydder. Mange muligheter. Stek i ovnen på max. 200 grader til de er passe stekt. Veldig avhengig av tykkelsen på båtene, men ca. 30-45 min? De blir enda bedre med lavere varme og lengre steketid![]()
Hørtes veldig godt utnå har je både skjært tynne båter, og smurt med noe chilie olje je fikk til jul, krydret med nesten halve krydderskapet og nå er straks ovnen 200 grader, så da skal je straks finne utt åssen dette ble![]()
Jeg pleier å lage slik: Kutter poteter opp i båter, legger de i en pose sammen med nøytral olje (ikke oliven), salt, pepper og timian og blander dette godt. Så har jeg det over i ildfast form. Steker først i 5-8 min på 250 grader, så skrur jeg ned til 200 og steker ytterligere ca 25 minEr også godt med bittelitt revet ost på som man kan strø på underveis i steketida.
Hørtes veldig godt utLegg ut bilde etterpå da, du er jo blitt rene mesteren etter du fikk deg ny tlf!!
![]()
Da var det på tide å få sjekket det! Tipper det blir ganske så bra jegnam nam det med ost hørtes godt ut....
brukte chilie olje je da, var noe flott je fikk til jul som je fortsatt ikke har testa![]()
Hehe, ja det kan det absoluttskal se hva je får tilmen kan jo egne seg på bilde selv om det muligens ikke smaker så godt
![]()
Da var det på tide å få sjekket det! Tipper det blir ganske så bra jeg![]()