Sprøytene

Nøsste

Gift med forumet
Idag fikk jeg sprøytene som jeg snart skal begynne og bruke. Spennen, i dag skulle jeg vært¨på jobb i kveld,men jeg har meldt avbud. Er så slakke og vondt i hode. Reagere ganske godt på sprayen. Jeg ser mangen bruker puregon sprøyter. Jeg skal bruke noen som heter Gonal-F. Noen som vet hva forskjellen er på dem?
 
Gonal- F...er ferdige doser i en sprøyte. Likner på en insulin penn. Så jeg bare finner den dosen jeg skal ha og så lader jeg penne.
 
Det er omtrent det samme - men mener det er bitte litte grann forskjell på dem kjemisk sett. Skal se hva som står på felleskatalogen på begge jeg, et øyeblikk
 
Gonal-F:

INJEKSJONSVÆSKE, oppløsning 300 IE/0,5 ml (22 ?g/0,5 ml): Hver ferdigfylt penn inneh.: Follitropin alfa (r-hFSH) 300 IE, Poloksamer 188, sakkarose, metionin, natriumdihydrogenfosfatmonohydrat, dinatriumfosfatdihydrat, m-kresol, konsentrert fosforsyre, natriumhydroksid, vann til injeksjonsvæsker.

Puregon:

INJEKSJONSVÆSKE, oppløsning 300 IE/0,36 ml, 600 IE/0,72 ml og 900 IE/1,08 ml: Hver sylinderampulle inneh.: Rekombinant follikkelstimulerende hormon (FSH) 300 IE/0,36 ml, resp. 600 IE/0,72 ml og 900 IE/1,08 ml, sukrose, natriumsitrat, L-metionin, polysorbat 20, natriumhydroksid og/eller saltsyre, vann til injeksjon til 0,480 ml, resp. 0,840 ml og 1,230 ml.
 
Tusen takk for svar....er godt og noen jeg kan spør om det messte[:)]
 
Nøsste, jeg bruker Gonal-F penn! Har 2 stk, en på 900 og en på 300, tar ganske lav dose (synes nå jeg), på 112,5 ie.. Er en grei penn å bruke da! Var litt redd jeg ikke fikk noe ut de første gangene, men etter å ha studert pennen grundig, ser jeg at det blir litt mindre i den for hver gang [;)]
 
ok.....da skal jeg bruke akkurat det samme som deg. JEg fikk og en på 900 og en på 300. Og så skal jeg bruke 112,5[:D]
 
Back
Topp