Småbarnstillegg, etterbetaling, rettigheter?

Bruker21ma

Andre møte med forumet
Hei!
Har nylig fått etterbetalt utvidet barnetrygd fra 08.04.13 da sønnen min ble født. Fikk dette fordi jeg og barnefaren ikke har bodd på samme adresse og jeg har hele tiden sagt at vi ikke deler økonomi og jeg er alene med sønn vår.
Søkte etter overgangsstønad da jeg avsluttet det kompliserte forholdet og kontantstøtte som også ble innvilget. Fikk OS fra 01.05.14.
Men først denne mnd fikk jeg småbarnstillegg - noe jeg ikke visste man kunne få.
Kan jeg da ha krav på etterbetaling fra 08.04.13 ? Eller bare fra da OS ble innvilget?
For i utgangspunktet skulle jeg hatt krav på OS fra da han ble født siden jeg hadde krav på utvidet barnetrygd, eller? Og kan jeg på et vis ordne slik at jeg kan få etterbetalt OS helt fra fødselen? For i utgangspunktet skulle jeg vel hatt rett på OS?
Og alle søknadene til Nav om økonomisk hjelp har jeg alltid huket av for at mor er forsørger.
Litt vanskelig å få forklart ordentlig så spør gjerne om noe er uklart.
Håper på svar og råd! Har jeg noen rettigheter?
 
Har dessverre ingen erfaring med akkurat dette, men høres i mine øyne logisk ut slik du forklarer. Går det ikke an å ta en telefon til dem?
 
Tror ikke du kan få etterbetalt os.... mulig jeg tar feil, men innbiller meg at det er noe du bare får fra den dato du søker om det eller noe sånt
 
Ville kontaktet nav pr telefon så fort som mulig og hørt, og still gjerne litt kontroll spørsmål har opplevet å få feil svar også:/
 
Back
Topp