samsoving

kakemonster

Betatt av forumet
Om natta så ammer jeg vesla våres liggende. Både jeg og hun sovner slik noe ufrivillig. Når jeg våkner oppigjen gjerne et par timer senere så ligger hun limt inntil kroppen min, og ser igrunn ut som hun koser seg godt. Men! Jeg vil at hun skal sove i sin egen seng, jeg er livredd for at enten jeg eller dynen skal komme over henne og kvele henne. Så når jeg våkner da så legger jeg henne i egen seng, men da går det et øyeblikk, også våkner hun. Jeg har vannflaske i sengen hennes, men det hjelper visst ikke. Er det noen her som har erfaring med ammemadrass, hvordan brukes den? Alle tips og råd mottas med takk!
 
Vi sover på samme måte, og gjorde det med storesøster også.. jeg følte meg etterhvert trygg på at jeg ikke la meg oppå dem.

Lillebror er litt vanskelig å legge i utgangspunktet, så tror liksom at han ikke har lyst til å ligge sammen med oss? han har fått uro og lammeskinn i julegave, så nå skal vi gjøre et forsøk... bare mammahjertet som stritter i mot, han er jo så liten! kan jo ikke ligge der i vugga si alene:(
 
Pleier å amme henne i søvn når vi legger oss, men sovner jo selv så hun blir ikke flyttet over i vugga før jeg våkner igjen. I senga vår ligger hun med pledd rundt seg sånn at det ikke blir noe temperaturforskjell når hun blir lagd i vugga si. Våkner kanskje litt når jeg flytter henne, men har ikke hatt problemer med det til nå :-)
 
min frøken våkner også hver gang jeg prøver å legge henne over fra senga til vugga..det er håpløst! Kanskje jeg skal bruke et pledd rundt henne og flytte henne i dette da hun har sovnet:D det kan funke! Ellers har detr funket to kvelder her at jeg ammer på soverommet til hun er døsig eller ikke orker mer, og så har min kjære gått med henne leeeeeeenge for at hun skal sovne og da lagt henne i vugga. Da har hun sovet der noen timer. grunnen til at det funker er at det ikke lukter morsmelk av mannen og da savner hun ikke det når hun har blitt lagt av han. Men jeg sovner jo selvsagt en del med henne ved siden av meg og da er det lurt det med teppet som kanskje kan gjøre at jeg kan legge henne der i løpet av natten....skal prøves:D
 
Back
Topp