Sår

MammatilE

Glad i forumet
Frøkna blir så fort sår på halsen :( må passe på flere ganger ila dagen å holde det tørt, om jeg glemmer det blir hun sår dagen etter. Virker ikke som om det plager henne, men jeg synes det ser så vondt ut :(

Sent from my GT-I9506 using BV Forum mobile app
 
Aderma har en kjempefin spray- cytelium heter den. Lindrer og tørker huden. Har brukt den på sår stump også.
 
Du må jo selvsagt prøve å ikke glemme det, men jeg vil anbefale å vaske morgen og kveld med såpefritt vann med uparfymert olje i, og deretter ha litt klorhexidin 0,1 % på en bomullsdott og vaske over der det er sårt. La det lufttørke. Det samme kan gjøres på sår rumpe.
 
Vi har det problemet siden frøkna har refluks. Hadde prøvd alt før vi fikk en krem på resept hos legen. Hydrokortison og fucidin. Nå klarer vi å holde det i sjakk:)


Sophia 14.08.13
Sladrer med *lykkelige*
 
Back
Topp