poteter

LaOna

Betatt av forumet
Hvor lenge kan poteter holde seg i kjøleskapet? Hvordan ser man at de har gått ut på dato? Har noen poteter i kjøleskapet og de har ligget der sissykt lenge, men vet liksom ikke helt om de er gamle eller ikke.
 
hmm...jeg vil tro at om de har hundre groer på seg og er myke= kast dem!
 
så lenge dei er harde gjer det ikkje noke om det vekse litt røte på dei, men du kan jo skrelle dei før du bruka dei for då ser du at dei ikkje er rotna inni.. poteter kan holde seg veldig lenge spesielt når dei ligge mørkt og kaldt..
 
ok, de er ikke bløte så tar sjangsen jeg. skreller de og kutter de i tynne skiver å baker de i ovn med ost og krydder eller noe.[:)]
 
ORIGINAL: ~ savannah ~

Dette har jeg også lurt litt på... Har oppbevart poteter både i matskap og kjøleskap, men vet liksom ikke hva som er best?!?!

Men jeg spiser dem selv om det har kommet litt røtter, bare de er harde... Er de myke går de rett i bossn...

 
Poteter skal oppbevares mørkt, og ved 4-6 grader.
Litt har jeg visst lært av å jobbe i matvarebutikk[;)]
 
Back
Topp